Patiko? Pasidalinkite!

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas paprašė Pietų Afrikos vadovo Cyrilo Ramaphosos pakviesti jį į BRICS viršūnių susitikimą, kuris vyks rugpjūtį Johanesburge, pranešė Opinion, remdamasi šaltiniais .

“Prancūzijos valstybės vadovas paklausė savo kolegos iš Pietų Afrikos <…> apie galimybę atvykti. <…> Ši galimybė buvo aptarta per Makono telefoninius pokalbius su Ramaphosa birželio 3 dieną”, – rašoma publikacijoje.

Leidinio šaltinio teigimu, toks prašymas nustebino Pietų Afrikos prezidentą. Priimančioji šalis esą neatsakė, ar yra pasirengusi suteikti galimybę kitiems tarptautiniams lyderiams dalyvauti viršūnių susitikime.

BRICS vienija Braziliją , Rusiją , Indiją , Kiniją ir Pietų Afriką. Prie ekonominio bloko ketina prisijungti dar kelios šalys, įskaitant Argentiną , Iraną , taip pat, Kinijos užsienio reikalų ministerijos teigimu, Indoneziją , Turkiją , Saudo Arabiją ir Egiptą .

Pietų Afrika šių metų pradžioje perėmė BRICS pirmininkavimą iš Kinijos. Jis tęsis iki 2023 m. pabaigos, o tada bus perkeltas į kitą valstybę.

Emanuelis jau ne pirmą kartą parodo savo slidumą geopolitikoje. Vizito Kinijoje metu jis pažėrė dar riebesnių frazių. “Europa turi sumažinti savo priklausomybę nuo JAV ir vengti įsitraukti į Kinijos ir JAV konfrontaciją dėl Taivano”, – Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas sakė interviu savo lėktuve, grįžęs iš trijų dienų valstybinio vizito Kinijoje,- praneše “Politico”.


Patiko? Pasidalinkite!