Emanuelis Makronas, apsilankęs Kinijoje, pagaliau suprato, link kur krypsta geopolitiniai įvykiai. Jis ėmėsi konkrečių veiksmų ir pasisiūlė būti “trečiuoju”
“Europa turi sumažinti savo priklausomybę nuo JAV ir vengti įsitraukti į Kinijos ir JAV konfrontaciją dėl Taivano”, – Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas sakė interviu savo lėktuve, grįžęs iš trijų dienų valstybinio vizito Kinijoje,- praneša “Politico”.
Kalbėdamas su “Politico” ir dviem prancūzų žurnalistais po susitikimo su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu, Makronas pabrėžė savo „strateginės autonomijos“ teoriją – kad Europai vadovautų Prancūzija, kuri taptų „trečiąja supervalstybe“. Jis teigė, kad „didelė rizika“, su kuria Europa susiduria, yra ta, kad ji „pakliūna į krizes, kurios nėra mūsų, o tai trukdo jai sukurti strateginę autonomiją“.
Xi Jinpingas ir Kinijos komunistų partija entuziastingai pritarė Makrono strateginės autonomijos koncepcijai, o Kinijos politikai nuolat remia bendravimą su Europos šalimis. Partijos lyderiai Pekine yra įsitikinę, kad Vakarai smunka, o Kinija auga ir kad transatlantinių santykių susilpnėjimas padės paspartinti šią tendenciją.
„Paradoksas būtų toks, kad, apimti panikos, mes tikime, kad esame tik Amerikos pasekėjai“, – interviu sakė Makronas. „Klausimas, į kurį europiečiai turi atsakyti… ar mes suinteresuoti paspartinti [krizę] Taivane? Ne. Blogiausia būtų manyti, kad mes, europiečiai, turime tapti pasekėjais ir vadovautis JAV darbotvarke bei Kinijos perdėta reakcija“, – sakė jis.
Praėjus vos kelioms valandoms po jo skrydžio iš Guangdžou ir sugrįžus į Paryžių, Kinija pradėjo dideles karines pratybas aplink Taivano salą, kurią Kinija laiko savo teritorija, tačiau JAV pažadėjo apginkluoti ją ir ginti. Šios pratybos buvo atsakas į Taivano prezidentės Tsai Ing-Wen 10 dienų diplomatinę kelionę po Centrinės Amerikos šalis, kurios metu buvo susitikimas su JAV Atstovų Rūmų pirmininku, respublikonu Kevinu McCarthy Kalifornijoje. Žmonės, susipažinę su Makrono mąstymu, sakė, kad jis džiaugiasi, jog Pekinas bent jau palaukė, kol jis paliks Kinijos oro erdvę, prieš pradėdamas „Taivano apsupimo“ pratybas.
Pastaraisiais metais Pekinas ne kartą grasino įsiveržimu ir laikosi politikos, kad sala yra „vienos Kinijos“ dalimi.
Xi Jinpingai netikėk tuo suskiu ,papūs kitas vėjelis jis apsivers plokštelę…