Patiko? Pasidalinkite!

Paveikslėlyje matosi pasaulio šalių ekonomikų dydžiai pagal BVP. Iš pasaulio salių ekonomikų dydžio galima iškarto suprasti, kad būtent Kinija yra pagrindinis JAV konkurentas.

Išnaudojus Rusijos Federacijos atominį potencialą: 5’997 įvairių atominių ir masinio naikinimo ginkluotės vienetų, 75 trln. JAV dolerių vertės naudingųjų iškasenų, plius teritorija didesnė už JAV bent kelis kartus, neabejotinai, (įvaldžius tokį turtą), būtų buvę galima mesti iššūkį Kinijai. Deja, tikiu, jog nugalėti Rusiją galima tik kariniu būdu.

Tad kyla klausimas: KODĖL JAV nepribaigė RF po 1991 metų Sovietų Sąjungos žlugimo? Manau, tai buvo strateginė JAV klaida. Tokia klaida ir nulėmė daugiapolinio pasaulio formavimasi.

Šiuo metu JAV elitas labai sunerimęs dėl galimo JAV hegemonijos žlugimo. Galbūt dėl noro kiek įmanoma ilgiau išlaikyti lyderio pozicijas pasaulyje ir nekeisti užsienio politikos, prasidėjo kaltinimai buvusiam JAV prezidentui – Donald’ui Trump’ui? Vienas iš JAV įtakos silpnėjimo ženklų praeitą savaitę – Emanuelio Macron’o vizitas į Kiniją ir viešos kalbos apie dedolerizaciją.

Tikriausiai visi girdėjote Emanuel’io Macron’o pareiškimą (po viešnagės Kinijoje), jog Europa turi būti mažiau priklausoma nuo JAV įtakos, bei išvengti JAV ir Kinijos konfrontacijos dėl Taiwan’io. Taipogi E. Macron’as užsiminė, jog euras galėtų užimti JAV dolerio vietą ir tapti pasaulio rezervine valiuta, kadangi Europą tam turi išvystytą infrastruktūrą.

Pasaulio rezervinės valiutos statusas – tai E. Macron’o svajonės, tačiau Europa tikrai galėtų tapti reikšminga pasaulinė galia, jei tik atsirastų valios ir proto imtis iniciatyvos!


Patiko? Pasidalinkite!