Patiko? Pasidalinkite!

JAV prezidento Joe Bideno administracija pasirengusi pritarti sviedinių su nusodrintu uranu tiekimui „Abrams“ tankams Ukrainai. Tai antradienį pranešė  „The Wall Street Journal“ , remdamasis šaltiniais.

Anot jų, Baltieji rūmai sutiko pritarti sviedinių tiekimui po virtinės diskusijų apie tai, kokia amunicija turėtų būti aprūpinti tankai, kuriuos JAV siųs į Ukrainą. 

Laikraštis pažymi, kad JAV valdžia dar nėra apsisprendusi dėl kitų ginklų tiekimo Kijevui, įskaitant kasetinius šaudmenis, kuriuos perduoti primygtinai reikalauja nemažai JAV gynybos departamento atstovų. NATO pajėgų Europoje vadas Christopheris Cavolis tvirtina, kad kasetiniai šaudmenys būtų „itin efektyvūs“.

Kovo 20 dieną tapo žinoma, kad Didžiosios Britanijos valdžia yra pasirengusi siųsti į Ukrainą sviedinius, kuriuose yra nusodrintojo urano ir padidintų efektyvumą naikinant šarvuočius. Kovo 27 d. tiriamosios žurnalistikos portalas Declassified UK pranešė, kad britų instruktoriai mokė ukrainiečių tankų įgulas naudoti amuniciją su šarvus pramušančiomis nusodrintojo urano šerdimis. Toksiškos ir radioaktyviosios urano dulkės, kurios susidaro sprogus tokiam sviediniui, gali kelti pavojų jo įkvepiančių žmonių sveikatai. Tuo pačiu metu didelio masto tyrimai dėl nusodrintu uranu užterštose vietose gyvenančių žmonių sveikatos būklės nebuvo atlikti.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!