Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriame teigiama, kad Rusija sustabdo tarp TSRS ir Jungtinių Valstijų sudarytos vidutinio nuotolio branduolinių raketų panaikinimo sutarties (INF) įgyvendinimą. Vasario 2 d. Jis paskelbė, kad sustabdomas Maskvos dalyvavimas susitarime.

Anksčiau valstybės vadovas paaiškino, kad jis kaip ir žadėjo, jeigu JAV raketas dislokuos Europoje, tuo atveju. V. Putinas pažadėjo, kad Maskvos atsakas bus „veidrodinis ir asimetriškas“.

Vašingtonas praėjusį mėnesį pradėjo pusmetį truksiantį pasitraukimą iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties procesą.

Be to, V. Putinas pažymėjo, kad Maskva pradės kurti vidutinio nuotolio ir trumpesnio nuotolio raketas, nes Vašingtonas jau paskelbė apie savo ketinimą gaminti tokius ginklus, kurie anksčiau buvo uždrausti abipusiu susitarimu. Tuo pat metu Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad pasirengimas jos gamybai prasidėjo dar 2017 m. vienoje iš JAV įmonių.

Prisiminkite, kad JAV ketinimas pasitraukti iš INF sutarties tapo žinomas 2018 m . spalio mėn . Tuomet JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad Rusija „nesilaiko“ sutarties, todėl Vašingtonas pasitraukia iš jos.

„Remiantis neginčijamais Rusijos gynybos ministerijos duomenimis, nuo 2017 m. birželio mėn. Tucsono mieste Arizonoje įsikūrusi karinės pramonės korporacija Raytheon pradėjo programą, skirtą gamybos pajėgumams išplėsti ir modernizuoti, kad būtų sukurtos vidutinės ir trumpesnio nuotolio raketos, uždraustos pagal INF sutartį.

Be to, gynybos ministerija nurodo, kad 2017 m. lapkričio mėn. JAV Kongresas oficialiai skyrė pirmąją dalį 58 mln. dolerių. Buvo nurodyta, kad šios lėšos bus panaudotos „vidutinio nuotolio raketų kūrimui“.

reuters.com ir rainews.it inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!