Patiko? Pasidalinkite!

Spalio 14 dieną užsienio reikalų ministras  Linas Linkevičius dalyvavo Europos  Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge, kur su kolegomis diskutavo apie Turkijos veiksmus šiaurės rytų Sirijoje. Taip pat buvo diskutuota ir apie Turkijos vykdomus naftos ir dujų gavybos veiksmus išskirtinėje Kipro ekonominėje zonoje.

Susirinkę ministrai pasmerkė vienašališkus Turkijos veiksmus Sirijoje, dėl to, kad jie turės neigiamą įtaką taikos kūrimui šalyje bei gali apsunkinti bendraminčių koalicijos kovą su Daesh grupuote.

Linas sako, kad Turkija yra svarbi ES partnerė, su kuria būtina tęsti dialogą. Susitikime dalyvavo Jungtinių Tautų specialusis atstovas Sirijai Geiras Pedersenas, pristatęs Sirijos  konstitucinio komiteto, kuris turėtų padėti atnaujinti politinį taikos derybų procesą, steigimo iniciatyvą.

ES ministrai taip pat susitiko su naujuoju Ukrainos užsienio reikalų ministru Vadymu Prystaiko, kuris pristatė naujosios Ukrainos Vyriausybės planus dėl konflikto rytų  Ukrainoje sprendimo ir reformų proceso.

„Sveikiname Ukrainos pastangas taikiai spręsti konfliktą, vykdyti Minsko susitarimus, kartu palaikome Ukrainos poziciją, kad tai negali vykti Ukrainos suvereniteto sąskaita”, – sakė ministras L. Linkevičius.

Jis atkreipė dėmesį, kad Ukrainos reformos vykdomos Rusijos agresijos ir nuolatinio Rusijos spaudimo sąlygomis, todėl ypač svarbu Ukrainą ir toliau palaikyti.

Linas Antanas Linkevičius
Istorijos nesuklastosi… Mūsų visų mylimas Linukas Linkevičius

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!