Patiko? Pasidalinkite!

Ispanijos Aukščiausiasis teismas 2019.10.14 dieną Katalonijos laisvės judėjimo lyderius pasiuntė už grotų. Už aktyvų bandymą atskirti Katalonijos regioną nuo Ispanijos 2017 m. jiems skirtos įkalinimas nuo 9 iki 13 metų

Buvusiam Katalonijos viceprezidentui Oriolui Junqueras skirta 13-os metų bausmė. Kaltintojai reikalavo 25 metų įkalinimo.

Teismo nutartyje rašoma, kad ši bausmė skirta „už kurstymą maištauti ir netinkamą valstybės lėšų naudojimą“. Keista, bet ar yra tikinčių, kad šie vyrai norėjo tiesiog pamaištauti? Kodėl niekas nekalba, kad tai buvo didžiulis troškimas Katalonijai atgauti nepriklausomybę?

Iš viso Ispanijos Aukščiausias Teismas nuteisė devynis Katalonijos laisvės kovotojus. Kiti trys teisiamieji gavo baudas, tačiau jiems laisvės atėmimo bausmės neskirtos, nors visi 12 politikų ir aktyvistų kaltinimus neigia.

Byranti Europa parodė, kas nutiktų kitiems, kurie bandytų siekti laisvės

Katalonija – autonominis regionas ir istorinė sritis Ispanijos šiaurės rytuose. Sostinė – Barselona. 2017 m. spalio 27 d. Katalonijos parlamentas, remdamasis referendumo rezultatais, nubalsavo dėl Katalonijos nepriklausomybės paskelbimo. Šis sprendimas buvo pasmerktas visos Europos, nes tai buvo didžiulė grėsmė Ispanijos žlugimui.

Tai ženklas kitiems, tame tarpe ir Žemaičiams, kurie karts nuo karto prisimena save kaip laisvus ir nepriklausomus. Todėl šis istorinis periodas yra be galo pavojingas apie tai, net kalbėti.

Pilnas pavadinimas pagal Lietuvos statutą (XVI a.) – Didžioji Lietuvos, Rusijos ir Žemaitijos kunigaikštystė (rusėn. Великое князство Литовское, Руское, Жомойтское и иных).

Europai dabar be galo sunku, nes sąjungą palieka Didžioji Britanija ir neaišku, kas bus po palikimo. Vieni išliks JAV vasalais, o kiti stos už savo šalies gerovę. Vokietija, Prancūzija žiūrisi, kas jiems naudingiau, todėl užmezgė glaudžius ekonominius ryšius su Rusija.

Pabaltijys lieka  JAV „priežiūroje“, nes jos patogios JAV kiršinimo politikai. Vasalai kuo puikiausiai atlieka savo šeimininkų užduotis, todėl kol Pabaltijys „loja“, didžiosios ES tuo tarpu gali užsiimti ekonomikos stiprinimo reikalais.

BV inf.

 

 

 


Patiko? Pasidalinkite!