Patiko? Pasidalinkite!

Dujovežis “Neptune” iš Norvegijos Melkojos uosto išplaukė pirmadienio dieną

Į Klaipėdos uostą atvyko dujovežis “Neptune”, kuris atgabeno didelį suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinį.

Informaciją patvirtina laivų sekimo portalo Marinetraffic.com duomenys. Tanklaivis išvyko iš Norvegijos Melkojos uosto savaitės pradžioje. Dujovežis į Klaipėdą atvyko sekmadienį 05:33 Lietuvos laiku.

Pagal SGD terminalo operatoriaus “Klaipėdos nafta” numatytą grafiką, laivas turėjo atgabenti 138 tūkst. kubinių metrų dujų. SGD krovinio gavėjas neįvardijamas. Pagal grafiką kitas tanklaivis turi atvykti į Klaipėdą rugpjūčio pradžioje.

Klaipėdos SGD terminalas

Pirmasis ir vienintelis importinių SGD terminalas Lietuvoje pradėjo veikti 2014 metų gruodžio 3 dieną Klaipėdoje. Teigiama, kad jis leidžia Lietuvai atsikratyti Rusijos “Gazprom” “monopolio”.

Kasmet “Klaipėdos nafta” moka 60 milijonų eurų už SGD laivo-saugyklos nuomą iš Norvegijos, tačiau pernai vasarą Lietuvos valdžia priėmė sprendimą jį išpirkti. Manoma, kad jo įsigijimas gali kainuoti nuo 121 iki 160 mln. eurų.

Nors politikai dažnai kalba apie Lietuvos “energetinę nepriklausomybę”, šalis ir toliau perka dujas iš Rusijos. SGD daugiausia importuojamos į Lietuvą iš JAV ir Norvegijos. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos kainuoja šaliai daugiau nei Rusijos, tačiau Lietuvos valdžia neatskleidžia kainos, už kurią ji perka dujas.

Ir “durniui” aišku, kad perka brangiau, nes jeigu Norvegijoje dujos būtų pigesnės, jas pirktų ir kitos šalys. Visuomenei sužinojus, kad dujos perkamos per aplinkinius kanalus iš Rusijos, Lietuva nutarė vėl demonstratyviai įrodinėti, kad dujos perkamos iš Norvegijos.

Nors energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ne kartą žadėjo, kad Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo saugumo dedamoji arba SGD terminalo mokestis šiemet mažės apie 40 proc., jis ne tik nemažėja, bet netgi didėja 8,8 mln. eurų.

Ir galu gale ,koks skirtumas, runkeliai už viską sumokės.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!