Patiko? Pasidalinkite!

Vokietijos Bundestago Ekonomikos ir energetikos komiteto vadovas pareiškė, kad JAV elgesys dujotiekio “Nord Stream-2” atžvilgiu neturėtų būti suprantamas kaip draugiškas

Vokietija gali įvesti muitus iš JAV tiekiamoms dujoms, jei ir toliau bus keliamas spaudimas “Nord Stream-2”, RIA Novosti sakė Bundestago Ekonomikos ir energetikos komiteto vadovas Klausas Ernstas (Klaus Ernst).

“Jei tai [JAV elgesys projekto atžvilgiu] pagaliau nesibaigs, turėsime apsvarstyti rimtas priemones tam, kad apsaugotume save. Pavyzdžiui, galimi muitai už JAV gamtines dujas”, — rašoma politiko atsakyme į prašymą agentūroms dėl JAV svarstomo įstatymo projekto.

Ernstas pridūrė, kad Vašingtono elgesys dujotiekio atžvilgiu neturėtų būti priimamas kaip draugiškas, tai kėsinimasis į Vokietijos ir ES suverenitetą.

Sankcijų įstatymo projektas prieš “Nord Stream-2” anksčiau buvo pateiktas JAV Senate. Jame siūloma įvesti sankcijas draudimo bendrovėms, draudžiančioms laivus, tiesiančius dujotiekį. Dokumentui pritarė penki senatoriai iš abiejų partijų, tarp jų ir įtakingas senatorius iš Teksaso Tedas Kruzas.

“Nord Stream-2” projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos palei Baltijos jūros dugną. Kai kurios valstybės, ypač Ukraina ir JAV, nepritaria projektui.

Ukraina baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o JAV yra suinteresuotas reklamuoti savo suskystintas dujas Europos rinkoje. Lietuva, Latvija, Lenkija savo ruožtu projektą laiko “politiškai motyvuotu”.

Praėjusių metų gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad tiesimą vykdančios bendrovės nedelsdamos nutrauktų statybas. Šveicarijos “Allseas” paskelbė sustabdanti vamzdžių klojimą. Gegužės mėnesį žiniasklaida pranešė, kad Vašingtonas rengia naujas ribojamąsias priemones dujotiekiui, kad užkirstų kelią jo paleidimui.

Tuo pat metu Maskva, taip pat Berlynas ir Viena ne kartą pabrėžė, kad “Nord Stream-2” yra išimtinai komercinis projektas ir skirtas pagerinti Europos valstybių energetinį saugumą. Norvegija taip pat rėmė statybas.Manoma, kad dujotiekį galėjo baigti Rusijos vamzdžių klojimo laivas “Akademik Čerskij”.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!