Patiko? Pasidalinkite!

Sulaikymas įvyko remiantis 2012 metais išduotu orderiu. Britanijos policija suėmė “WikiLeaks” įkūrėją, Džulianą Asandžą, pranešė RIA Novosti su nuoroda į  Jungtinės Karalystės teisėsaugos pareigūnus.Pažymima, suėmimas Ekvadoro ambasadoje Londone įvyko pagal 2012 metų birželio 29 dieną Vestminsterio magistratų teismo išduotą orderį “už neatvykimą į teismą”.

Džulianas Asandžas

Policijos duomenimis, teisėsaugos pareigūnai buvo pakviesti į ambasadą, kai Ekvadoro valdžia atsisakė suteikti Asandžui diplomatinį prieglobstį. “WikiLeaks” įkūrėjas slepiasi šios šalies ambasadoje nuo 2012 metų.

Pasak agentūros, Britanijos užsienio reikalų ministras Jeremy Hunt padėkojo Ekvadoro prezidentui Leninui Moreno už atsisakymą suteikti Asanžui prieglobstį ir už bendradarbiavimą su Britanijos valdžios institucijomis.

Savo ruožtu Kremlius išreiškė viltį, kad bus gerbiamos visos “WikiLeaks” steigėjo teisės.

Portalo “WikiLeaks” įkūrėjas Džulianas Asandžas išgarsėjo po kelių publikacijų, tarp jų apie JAV operacijas Afganistane ir Irake bei Gvantanamo kalėjimą.

2010 metais, kai Amerikos valdžia ir specialiosios tarnybos susidomėjo jo, jis atvyko į Švediją, tikėdamasis gauti prieglobstį, tačiau ten buvo apkaltintas “seksualiniais nusikaltimais”, kurių pats nepripažįsta. Švedijos teismas paskelbė Asandžo tarptautinę paiešką, jis buvo sulaikytas Londone, bet vėliau paleistas už užstatą.

Pagal “Ria Novosti” ir “sputniknews.lt” inf.


Patiko? Pasidalinkite!