Patiko? Pasidalinkite!

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) fiksuoja išaugusį užsienio lietuvių aktyvumą registruojantis balsuoti užsienyje. Nuo elektroninės Lietuvos Respublikos piliečių, ketinančių balsuoti Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, registracijos pradžios VRK sulaukė jau 5868 prašymų įrašyti į balsuojančiųjų užsienyje sąrašus. Lyginant su 2016 m. šis skaičius išaugo kone dvigubai.

VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės teigimu, pirmosiomis elektroninės Lietuvos Respublikos piliečių registracijos dienomis buvo stebimas didesnis nei 2016 m. Seimo rinkimų metu užsienio lietuvių susidomėjimas balsavimo užsienyje galimybėmis. „Labai džiugu, kad užsiregistravusių rinkėjų skaičius kasdien auga vis sparčiau, o prašymų balsuoti užsienyje sulaukiame tiek iš piliečių, esančių Europos Sąjungos valstybėse narėse, tiek ir iš tolimiausiuose pasaulio kampeliuose įsikūrusių lietuvaičių”, – teigė VRK pirmininkė.

Pagal Europoje gyvenančių lietuvių registracijų skaičių dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose, užtikrintai pirmauja Jungtinės Karalystės lietuviai – jų VRK sistemoje registruotas 1851.

Už Europos ribų didžiausią pilietinį aktyvumą rodo Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių bendruomenė (407). Didelis susidomėjimas balsavimu fiksuojamas ir Japonijos (apimančios Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje balsuoti pageidaujančius rinkėjus) regione, kur balsuoti registravosi 206 rinkėjai. Norinčių išreikšti savo valią šiose valstybėse skaičius auga kiekvieną dieną.

Šiemet VRK stebi išaugusį Vokietijoje gyvenančių lietuvių norą balsuoti – iš šios šalies sulaukta net 770 prašymų. Į trečią vietą pagal registracijos aktyvumą išsiveržė Airijos lietuviai, kurie atsiuntė 430 prašymų. Pageidavimų savo balsą atiduoti ambasadose, konsulinės  įstaigos patalpose ar paštu sulaukta ir iš Belgijoje gyvenančių mūsų šalies piliečių (296).  Juos sparčiai vejasi Norvegijoje (245), Nyderlanduose (208), Švedijoje (186) ir Danijoje (174) gyvenantys ir balsavimo teisę turintys lietuviai.

Registracijos prašymai su pageidavimu balsuoti Kanadoje (76), Rusijoje (42) Brazilijoje (14), Kinijoje (13), Jungtiniuose Arabų Emyratuose (12), Pietų Afrikos Respublikoje (8), Indijoje (5), Azerbaidžane (5), Gruzijoje (3), Armėnijoje (1) ir Kazachstane (1) taip pat jau pasiekė VRK. Šiose valstybėse gyvenantys lietuviai taip pat planuoja išreikšti savo valią artėjančiuose Seimo rinkimuose.

Didžioji dauguma lietuvių rinkimuose pageidauja balsuoti paštu.

VRK kviečia visus Lietuvos Respublikos piliečius, kurie š. m. spalio 11 d. vyksiančių Seimo rinkimų metu gyvens ar viešės užsienyje, registruotis ir balsuoti rinkimuose. Tai galima padaryti VRK elektroninių paslaugų portale www.rinkejopuslapis.lt. Čia užsiregistravę rinkėjai bus įtraukti į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos rinkėjų sąrašus.

Apie tai, kaip lengvai ir greitai užsiregistruoti balsuoti užsienyje, galite pamatyti čia:

Atsižvelgdami į tai, kad dėl COVID-19 situacijos balsavimas ambasados ar konsulinės  įstaigos patalpose Seimo rinkimų metu gali būti apribotas, VRK rekomenduoja registruotis balsuoti paštu.

VRK inf.


Patiko? Pasidalinkite!