Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos užsienio reikalų ministras ir diplomatijos vadovas Linas Linkevičius nutarė stiprinti ryšius tarp Lietuvos ir Izraelio

Liepos 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Izraelio užsienio reikalų ministru Gabi Ashkenazi. Tai – pirmas ministrų pokalbis G. Aškenazi paskyrus užsienio reikalų ministru.

„Lietuvą ir Izraelį sieja ypatingi istoriniai ir kultūriniai ryšiai. Pasisakome už dar glaudesnius ryšius su Izraeliu, o taip pat – ir geresnį dialogą tarp Izraelio ir Europos Sąjungos“, – pokalbio metu sakė L. Linkevičius. Kalbėdamas apie valstybes siejančią istoriją, ministras L. Linkevičius pristatė Gaono metams paminėti skirtus planuojamus renginius, pakvietė kolegą, padėčiai leidžiant, apsilankyti Lietuvoje.

Ministrai aptarė dvišalių santykių aktualijas ir pažymėjo abipusį interesą stiprinti ryšius, plėtoti politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, ypač gyvybės mokslų srityje.

Pokalbio metu aptartas COVID-19 pandemijos poveikis valstybėms ir taikomos priemonės. Ministrai taip pat kalbėjo apie padėtį Artimuosiuose Rytuose ir Artimųjų Rytų taikos proceso problemas.

Izraelio ministras pabrėžė, kad Izraelis jaučiasi atsakingas už regiono stabilumą bei sieks išlaikyti gerus santykius su kaimyninėmis valstybėmis ir atnaujinti tiesiogines derybas su Palestina. Ministras L. Linkevičius pažymėjo poreikį susilaikyti nuo vienašališkų veiksmų ir teigė, kad tik tiesioginėmis derybomis pasiektas dviejų valstybių sprendimas gali užtikrinti tvarią taiką regione.

urm inf.


Patiko? Pasidalinkite!