Patiko? Pasidalinkite!

Europai ir JAV nepavykus pašalinti Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos, jam siūlomas kompromisas

ES režimas Lisabonoje aptarė sankcijų įvedimą Aleksandrui Lukašenkai ir jo aplinkai. Europa vieninga — kalbama apie tai, kad A. Lukašenka privalo keisti šalies kursą, o to nedarant ruošiama ekonominių ir finansinių „sankcijų spiralė“. Reikalaujama paleisti politinius kalinius šalyje, o EK pirmininkė Ursula von der Leyen pažadėjo parengti 3 mlrd. Eur pagalbos Baltarusijai paketą, jei diktatorius paliks prezidento postą.

Europos siūlymas nesudomino Aleksandro Lukašenkos

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, penktadienį Sočyje susitikęs su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, pareiškė, kad Vakarai siekia sukelti neramumus jo šalyje.

Vladimiras Putinas per penktadienį surengtą susitikimą su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka gyrė vis glaudesnius dvišalius ryšius. „Kuriame Sąjunginę valstybę“, – prasidėjus deryboms Sočyje A. Lukašenkai sakė V. Putinas. „Užtikrintai judame ta linkme, tas darbas jau duoda konkrečių rezultatų mūsų piliečiams“.

V. Putinas susitikime kritikavo, kad 2013 metais buvo priverstinai nutupdytas Bolivijos prezidento lėktuvas, tačiau tada ES reakcijos esą nebuvo. „Tuomet tvyrojo ramybė“, – teigė V. Putinas, turėdamas omenyje JAV operaciją.

BV inf. parengta pagal Belta inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!