Patiko? Pasidalinkite!

Adekvatus Lietuvos sprendimas

Šiandien, gegužės 28 dieną, į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Baltarusijos ambasados Lietuvoje atstovas, kuriam buvo įteikta nota, skelbianti du Baltarusijos ambasados Lietuvoje darbuotojus nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu, ir nurodanti jiems išvykti iš Lietuvos per septynias dienas.

„Šis sprendimas taip pat yra solidarumo su Latvija išraiška“, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Latvijos ambasados Minske diplomatus ir darbuotojus Baltarusija nepagrįstai išsiuntė iš šalies prieš keletą dienų.

Baltarusijos atstovui taip pat pareikštas protestas dėl besitęsiančių represijų prieš Baltarusijos pilietinę visuomenę ir nepriklausomą žiniasklaidą, pareikalauta nedelsiant paleisti Ramaną Pratasevičių ir jo draugę Sofią Sapegą bei kitus politinius kalinius ir neteisėtai sulaikytuosius.

“Neadekvatus” Baltarusijos sprendimas

Šiandien, gegužės 28 dieną, į Baltarusijos Respublikos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviesta Lietuvos atstovybės Minske laikinoji vadovė Asta Andrijauskienė, kuriai buvo įteikta nota dėl dviejų Lietuvos atstovybės diplomatų išsiuntimo. A. Andrijauskienė buvo informuota, jog šis Baltarusijos žingsnis yra atsakas į Vilniaus veiksmus, kai šį penktadienį du Baltarusijos ambasados Vilniuje darbuotojai buvo paskelbti nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje dėl jų veiklos, nesuderinamos su diplomato statusu, nurodant jiems išvykti iš Lietuvos per 7 dienas.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija atkreipia dėmesį į tai, kad iš Baltarusijos išsiunčiami Lietuvos diplomatai niekuomet neužsiėmė su diplomato pareigomis nesuderinama veikla. Ministerija apgailestauja dėl tokio oficialiojo Minsko žingsnio ir reiškia viltį, kad Baltarusijos valdžia pakeis savo neadekvatų elgesį ir pagaliau išgirs Vakarų bendruomenės raginimus nutraukti šalyje vykdomas represijas prieš Baltarusijos pilietinę visuomenę.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!