Patiko? Pasidalinkite!

Liepos 13 d. apie 15 val. sužinojome, kad  Estijoje Lietuvos prašymu suimta Lietuvoje ilgai persekiotų čečėnų Gatajevų ( jų šeimai Suomijoje suteiktas politinis prieglobstis)  įdukra Ch. Činchojeva. Ji buvo sulaikyta Taline liepos 12 d. ryte. Žinomas Estijos žmogaus teisių  gynėjas Sergejus Seredenko perdavė tokį Maliko Gatajevo kreipimasį :  ,,12-07-2018 netoli Talino uosto mus sustabdė policijos pareigūnų grupė. Visų automobilio keleivių dokumentus paėmė patikrai. Po kurio laiko pareigūnai pareiškė, jog mano įdukra Cheda Činchojeva areštuojama pagal Lietuvos prašymą. Ją nuvedė į policijos automobilį ir nugabeno į nuovadą adresu – Talin Kolde prospektas 65. Mes nupirkome maisto produktų ir paprašėme perduoti juos Chedai.

Lieps 13 d. ryte kreipėmės į pareigūnus, prašėme suteikti informaciją, kokia įdukros būklė, kas vykdoma jos atžvilgiu? Gavome atsakymą, jog jokia informacija nebus suteikta, jie bendraus tik su advokatu arba konsulu. Tada  kreipėmės į Rusijos konsulą. Šis reagavo ir greitai atvyko į policijos nuovadą. Tačiau jam buvo pareikšta: ,,Toks asmuo nebuvo mūsų nuovadoje, neturime jokios informacijos apie tai“. Kas čia vyksta? Kur mūsų įdukra? Ar jau vykdomi atviri žmonių grobimai?“.

Kaune gyvenusi Gatajevų šeima buvo nuožmiai persekiojama Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnų. Vykdytos kratos, fabrikuota baudžiamoji byla, kurį  laiką Malikas ir Chadižat Gatajevai buvo uždaryti už grotų. Vėliau jie pasitraukė iš Lietuvos ir gavo politinį prieglobstį Suomijoje. Gatajevų persekiojime dalyvavo Aurimas Šumskis ir kiti skandalingai pagarsėję VSD pareigūnai. Šiuo metu aiškinamės padėtį, kur randasi Ch. Činchojeva? Kas per pinklės vėl rezgamos Gatajevų  šeimai? Naujienas pranešime artimu metu.

Giedrius Grabauskas


Patiko? Pasidalinkite!