Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva vakciną nuo COVID-19 pirks kartu su kitomis ES šalimis. Vakcinų pirkimo klausimas bus sprendžiamas Briuselyje

Europos Sąjungos valstybės sutarė, kad nekonkuruos tarpusavyje dėl vakcinos nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos). Deryboms su potencialiais gamintojais yra sukurta speciali tarpvalstybinė darbo grupė, kur savo atstovą yra delegavusi ir Lietuva.

Apie tai praneša Sveikatos ministerijos spaudos tarnyba.

Kol vyksta derybos su vakcinų kūrėjais, Lietuvos institucijos analizuoja, kiek vakcinų gali prireikti mūsų šaliai ir kaip valstybė jas galės kompensuoti.

„Šiuo metu analizuojama, kiek vakcinų gali prireikti Lietuvai. Kai bus aišku, iš kokių gamintojų ES šalys pirks vakcinas ir kiek vakcina kainuos, politikai priims sprendimus ir dėl reikiamų pinigų šių vakcinų įsigijimui“, — sako sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

Šiuo metu SAM kartu su ekspertais kuria mechanizmą, kokiu būdu kaip įmanoma greičiau būtų galima vykdyti gyventojų skiepijimą.

„Šiuo metu vyksta diskusijos, kas pirmiausia būtų skiepijami nuo koronaviruso infekcijos. Kol kas sprendimai dar nėra priimti“, — sako Garuolienė.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje koronavirusas iki šiol nustatytas 1949 žmonėms, tebeserga 255 asmenys, 1601 pasveiko, 80 mirė. Per vakarykštę parą koronavirusinė infekcija patvirtinta dviem žmonėms.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau kaip 14 milijonų infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 603 tūkst. žmonių.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!