Patiko? Pasidalinkite!

WIKILEAKS įkūrėjas Džulianui Asanžui paskelbus 531525 slaptus dokumentus, tapo aišku, kad Amerika dar 1979 m. ėmėsi pertvarkų Artimuosiuose Rytuose, kurios atvedė prie teroristinių organizacijų Al Qaeda ir Islamo Valstybė (ISIS, Daesh) sukūrimo

Gali būti, kad būtent dėl šių dokumentų paviešinimo JAV nori, kad Dž. Asanžą britai kuo greičiau išduotų Amerikai, kur jis būtų nuteistas kalėti iki gyvos galvos. Britanijos teismas Dž. Asanžo išdavimo klausimą spręs gegužės 18 d.

Paviešintieji 1979 m. dokumentai (vadinamieji „Carter Cables III“) atskleidžia, kad šie metai buvo, pasak Dž. Asanžo, „mūsų modernybės nuliniai metai, kai viskas prasidėjo“.

Būtent tais metais įvyko islamo revoliucija Irane, CŽV kartu su Saudo Arabija skyrė milijardus dolerių mudžahedams, kovojusiems su sovietų kariais Afganistane, ir iš jų gimė Al Qaeda, buvo surengti 9/11 teroro aktai, Afganistano ir Irako invazijos, sukurta Islamo Valstybė.

Būtent prieš keturis dešimtmečius buvo aiškiai paskirstytos galios Artimųjų Rytų regione, kuriame įsiviešpatavo nafta ir karingas islamas, o Saudo Arabija po Mekos sukilimo pasinėrė į vahabizmą (džihadizmą).

Osama bin Ladeną vadinamojoje „Operacijoje Ciklonas“, kurią dešimtmetį vykdė CŽV, taip pat rėmė mudžahedus palaikiusios JAV. (Vienas iš mudžahedų gretose kovojusiųjų buvo dabar Europos Parlamento narys, anksčiau įvairias aukštas pareigas ėjęs Radoslavas Sikorskis, – red. past.)

„Operacijos Ciklonas“ tikslas buvo džihadistų pagalba sunaikinti Sovietų Sąjungą.

Tais pačiais 1979-aisiais, kaip liudija paviešinti dokumentai, pasaulyje CŽV dešimtyse valstybių surengė žmogžudystes, perversmus, revoliucijas, bombardavimus, politinius žmonių grobimus ir išlaisvinimo karus.

WIKILEAKS paviešino daugiau nei 3,3 mln. slaptų JAV dokumentų, susijusių su karo nusikaltimais.

express.co.uk


Patiko? Pasidalinkite!