Patiko? Pasidalinkite!

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) Strasbūre įpareigojo Lenkiją ir Latviją teikti pagalbą migrantams, kurie šiuo metu yra pasienyje su Baltarusija.

“Teismas nusprendė reikalauti, kad Lenkijos ir Latvijos valdžios visiems pareiškėjams parūpintų maisto, vandens, drabužių, tinkamą medicininę priežiūrą ir, jei įmanoma, laikiną būstą”, — RIA Novosti cituoja EŽTT pareiškimą.

Į teismą jau kreipėsi 73 pareiškėjai, iš jų 32 Afganistano piliečiai ir 41 kurdų kilmės Irako pilietis. Visi jie siekia patekti į Lenkiją ir Latviją ir negali grįžti į Baltarusijos teritoriją, nes Minskas nėra pasirašęs Europos žmogaus teisių konvencijos.
EŽTT pareikalavo, kad šalis patenkintų visas paraiškas per tris savaites, iki rugsėjo 15 dienos.
Kartu dokumente patikslinama, kad priemonėmis siekiama tik suteikti reikiamą pagalbą, ir jos neįpareigoja respublikų valdžios institucijų įsileisti nelegalius imigrantus į savo teritoriją.
Pastaruoju metu Lietuva, Latvija ir Lenkija skelbia, kad prie sienos su Baltarusija padaugėjo sulaikytų nelegalių migrantų. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, kad Minskas nebevaržys nelegalių migrantų srautų į ES šalis: dėl Vakarų sankcijų tam “nėra nei pinigų, nei pajėgų”.

Baltarusijos pasieniečiai ne kartą pareiškė, kad Lenkija, Lietuva ir Latvija priverstinai išveda migrantus į gretimą teritoriją.


Patiko? Pasidalinkite!