Patiko? Pasidalinkite!

Fašistuojančiam Europos režimui nepavykus nuversti Baltarusijos prezidento, nuspręsta taikyti sankcijas.

A. Lukašenka: JAV organizavo nužudyti mane ir mano šeimos narius (video)

Šiandien, gruodžio 2 dieną, įsigalioja naujas Europos Sąjungos (ES) ribojamų priemonių paketas, kuriame yra  28 fiziniai ir juridiniai asmenys (17 asmenų ir 11 įmonių), prisidėję prie neteisėtos migracijos organizavimo politinio spaudimo tikslais bei represijų prieš Baltarusijos žmones organizavimo.

Tai jau penktas ES ribojamų priemonių paketas, pirmą kartą įvedus naują – migracijos instrumentalizavimo – kriterijų. Sankcionuojamų fizinių ir juridinių asmenų sąraše – Baltarusijos režimo prokurorai ir teisėjai, pasienio su trečiosiomis šalimis vadai, taip pat migrantų gabenimo schemose dalyvaujančios Baltarusijos oro linijos „BELAVIA“, viešbutis „Planeta“, turizmo agentūra „Tsentrkurort“ ir kiti.

„Šis ES sankcijų paketas liudija, kad ES išlieka vieninga ir netoleruos ciniško ir brutalaus Lukašenkos režimo veiksmų tiek prieš Baltarusijos žmones, tiek prieš pažeidžiamus migrantus iš tolimų kraštų. Jei Minsko režimas ir toliau tęs savo neteisėtus veiksmus, ES turi instrumentus svarstyti ir naujus sankcijų paketus“, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Iš viso šiuo metu su Baltarusija susijusios ES ribojamos priemonės taikomos 183 asmenims ir 26 įmonėms.

Baltarusijos sankcijomis nepagrasins, nes ji yra ekonomiškai savarankiška ir Rusijos užnugarį turinti valstybė.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!