Patiko? Pasidalinkite!

JAV senatorius mano, kad Kinija turu būti nubausta taip griežtai, kad tai ateityje ją suvaržytų. JAV kyla panika, nes koronaviruso užkrato nesuvaldomo plitimo, JAV viešai apkaltino dėl to Kiniją. Kinija tai pavadino JAV komedija.

JAV senatorius Lindsis Grehemas (Lindsey Graham) pareiškė, kad Kinija yra atsakinga už amerikiečių mirtis dėl koronaviruso infekcijos, praneša “Fox News”.

“Pandemija prasidėjo dėl Kinijos vyriausybės ir jos elgesio. Tai jau trečioji liga iš Kinijos”, — tvirtino jis.

Jis pažymėjo, kad JAV turėtų “priversti Kiniją pakeisti savo elgesį”.”Ir aš noriu pradėti nurašyti dalį mūsų skolos Kinijai, nes būtent ji turi sumokėti mums, o ne mes jai!” — teigė senatorius.

Jis mano, kad Kinija turėtų būti nubausta taip griežtai, kad tai ateityje ją suvaržytų. Anksčiau JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas apkaltino Kiniją dezinformacijos apie koronavirusą skleidimu siekiant diskredituoti Amerikos valdžios institucijų veiksmus kovoje su COVID-19.

Kinijos užsienio reikalų ministerija šiuos kaltinimus laiko JAV komedija. Agentūros atstovas pažymėjo, kad Kinija laiku perdavė informaciją apie epidemiją PSO ir kitoms šalims. Džonso Hopkinso universitetas pranešė, kad JAV patvirtintų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius viršijo 400 tūkst., mirė daugiau nei 14 tūkst. žmonių.

Šiuo metu JAV yra pirmojoje vietoje pasaulyje pagal patvirtintų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičių (507 tūkst.), o antrojoje vietoje (po Italijos) pagal mirčių skaičių.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė apie naujos koronavirusinės infekcijos pandemiją. Naujausiais duomenimis, koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 1,7 mln. žmonių pasaulyje, mirė daugiau kaip 105 tūkst.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!