Patiko? Pasidalinkite!

JAV prezidento pasirašytame memorandume teigiama, kad tokios šalys amerikiečiams kelia pavojų visuomenės sveikatai

 / New York Times /. JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė memorandumą, įpareigojantį nustatyti vizų sankcijas šalims, kurios atsisako susigrąžinti savo piliečius iš JAV ir vilkina šį procesą pandemijos metu. Dokumento tekstą penktadienį išplatino Baltųjų rūmų spaudos tarnyba.

„Šalys, nepriimančios ar nepagrįstai delsiančios priimti savo piliečius iš JAV per vykstančią pandemiją, kurią sukelia [koronavirusas] SARS-CoV-2, kelia nepriimtiną pavojų JAV visuomenės sveikatai. Jungtinės Valstijos turėtų sugebėti tai įgyvendinti. užsienio piliečių ir piliečių, kurie pažeidžia JAV įstatymus, grąžinimą “, – pabrėžiama memorandume.

Pagal D.Trumpo nurodymus, JAV vidaus saugumo sekretorius privalo pateikti valstybės sekretoriui tokių šalių sąrašą, po kurio jis įpareigos „ne vėliau kaip per 7 dienas nuo [sąrašo] gavimo dienos priimti ir pradėti įgyvendinti vizų sankcijų planą“.

„Daugelis į JAV atvykusių migrantų serga arba jie neturi ligos istorijos dokumentų. Neturint informacijos apie sergančio žmogaus ligų istoriją, jį gydyti yra pavojinga.”

Štai ir baigėsi Amerikos dosnumas. Sergančius turistus ir emigrantus, JAV tiesiog siunčia namo ir ne šiaip sau siunčia, o reikalauja šalis iš kurių yra atvykę žmones, pačioms juos parsigabenti, nes kitu atveju joms bus įvestos sankcijos.

Kiek tame skaičiuje yra europiečių ir lietuvių neužsimenama.

JAV susirgimas koronavirusu sparčiai auga ir perkopė 503 tūkst. skaičių. Nustatyta bemaž 19 tūkt. mirčių.

New York Times inf.


Patiko? Pasidalinkite!