Patiko? Pasidalinkite!

Švedų bankai ir jų atstovas Lietuvoje N. Mačiulis originaliai sveikina mus su Velykomis – agituoja pagyvenusių žmonių mirčių sąskaita toliau didintis ir taip jau kosminius šio banko pelnus:

Swedbank LT per 2019 metus uždirbo 119 milijonų – pelno (pajamos 257 mln.) 4 iš 10 gautų eurų virsta GRYNU PELNU! Beveik kas antras pajamų euras virsta pelnu! Kur rasti dar tokią pelningą veiklą? Ir šis bankas kovai su koronavirusu Lietuvoje paskyrė apgailėtiną lyginant su pelnu 100 000 eurų sumą. T. y. 0.08 % nuo pelno.

Tai pasityčiojimas iš visuomenės solidarumo. Swedbankas ne tik nenori dalintis pandemijos našta, ne tik Velykų savaitgalį lupa žvėriškus komisinius už pervedimus, bet dar jų atstovas N. Mačiulis drįsta aiškinti, kad reikia atlaisvinti karantiną beveik kaip Švedijoje (https://m.delfi.lt/verslas/verslas/article.php?id=84013703), kurioje senukai miršta nuo pandemijos 10 kartų daugiau skaičiuojant 1000-iui susirgusių gyventojų, nei panašaus griežtumo kaip Lietuvoje karantiną įsivedusiame Izraelyje!

„Kariškis, JAV Karinių Jūrų pajėgų akademijos auklėtinis, daugiau nei dvidešimt metų karinės patirties turintis Vytenis Benetis dabar keliauja po visą pasaulį ir konsultuoja šalis nacionalinio saugumo klausimais: „Palyginčiau dvi šalis, kurios priėmė drastiškai skirtingus modelius – tai Švedija ir Izraelis. Jose gyvena panašus kiekis gyventojų. Šalių išsivystymo lygis – taip pat panašus (Švedija net labiau pažengusi), sergančiųjų, t. y. diagnozuotųjų – skaičiai – panašūs.

Tačiau mirusiųjų skaičius skiriasi dešimtį kartų. Švedijoje mirė apie 500, Izraelyje – 50. Kodėl? Galime tik spekuliuoti, bet viena iš priežasčių, mano subjektyvia nuomone, yra ta, kad Švedija pasirinko leisti žmonėms, kurių gyvenimas ir taip jau netoli pabaigos, anksčiau mirti. Skamba žiauriai ir, sakyčiau, ideologine prasme, labai skirtingai. Įdomiausia tai, kad, kiek kalbėjau su savo draugais švedais, – jiems tokia pozicija priimtina“ – https://m.delfi.lt/projektai/article.php?id=84008659

Naglis Puteikis


Patiko? Pasidalinkite!