Patiko? Pasidalinkite!

Gydytojai įrodė vaisto meflokvino antivirusinį aktyvumą prieš patogeną COVID-19 , pranešė Federalinės biomedicinos agentūros spaudos tarnyba

Anot agentūros vadovės Veronikos Skvortsovos , meflokvinas visiškai užblokavo SARS-CoV-2 viruso citopatinio poveikio vystymąsi ląstelių kultūroje, kai koncentracija yra du mikrogramai litre.

„Tokia koncentracija plazmoje pasiekiama išgėrus vaisto terapinėmis dozėmis, kurias leidžiama vartoti žmonėms“, – sakė ji.

Tyrimus atliko Farmacijos gynybos tyrimų ir gamybos centras, dalyvaujant 48-ajam Gynybos ministerijos Centriniam tyrimų institutui, nurodė spaudos tarnyba.

Sveikatos apsaugos ministerijos išvakarėse išleido naują, penktą, koronavirusinės infekcijos prevencijos ir gydymo rekomendacijų leidimą.

Visų pirma, į vaistų sąrašą pateko chlorokinas, hidroksichlorokvinas, lopinaviras ir ritonaviras, azitromicinas (kartu su hidroksichlorokvinu) ir interferono preparatai. Meflokvinas, taip pat hidroksichlorokvinas, yra rekomenduojamas tiems, kurie turėjo kontaktą su užsikrėtusiais žmonėmis.

Dar trys vaistai – umifenoviras, remdesiviras ir favipiraviras – yra klinikinių tyrimų stadijoje.

COVID-19 koronaviruso pandemija paveikė beveik visą pasaulį. Naujausiais PSO duomenimis , daugiau nei pusantro milijono žmonių buvo užkrėsti, mirė beveik 93 tūkst. 

RIA žinios


Patiko? Pasidalinkite!