Patiko? Pasidalinkite!

Kasdien Lietuvoje, dėl karantino darbo netenka apie du tūkstančiai žmonių, neoficialiame ekspertų forume teigė “Pandemijos ekonomikos grupė”

Buvusio “Oxford Business Group” vyriausiojo analitiko Pauliaus Kunčino teigimu, artimiausiu metu šie rodikliai gali išaugti du ar tris kartus.

Ekspertai mano, kad Lietuva sureagavo į viruso sukeltą krizę pavėluotai ir konservatyviai. Be to, šalis naudoja tik dalį galimų lėšų, sakė Simonas Gustainis, “BaltCap” privataus kapitalo fondo valdytojo partneris.

“Nagrinėdami valstybių pažadus, matome, kad Lietuva yra kukliame režime, tiek apimtimis, tiek požiūriu. Mes matome, kad visi instrumentai yra iš ES paramos skirstymo eros, kai tos priemonės yra apie rizikos pasidalinimą, o ne likvidumo tiekimą”, — sakė jis.

Viešojo administravimo ekspertas Klaudijus Maniokas mano, kad Vilnius išmoko kai kurias 2008–2009 metų ekonominės krizės pamokas, bet ne visas. Jis pabrėžė, kad pradinė veiksmų planavimo reakcija buvo teisinga.

“Pandemijos ekonomikos grupė” — neformalus ekspertų forumas, kuris apibendrina ir analizuoja informaciją apie pandemijos iššūkius ekonomikai, teikia informaciją ir pateikia rekomendacijas, kaip elgtis artėjant Lietuvos ekonomikos nuosmukiui dėl COVID-19.

Anksčiau Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad Lietuvoje yra apie 140 tūkst. įmonių ir savarankiškai dirbančių piliečių, kuriuos finansiškai paveikė dabartinė krizė. Jis pažymėjo, kad iš penkių milijardų, skirtų verslui ir ekonomikos atkūrimui paremti, beveik trečdalis — 1,3 milijardo eurų — yra Ūkio ir inovacijų ministerijos, kuri spręs kompensacijų klausimą, žinioje.

Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 1020 koronavirusinės infekcijos atvejų. Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo Aurelijaus Verygos, nuo infekcijos mirė 23 žmonės, 54 pasveiko. Karantino režimas įvestas nuo kovo 16 dienos ir pratęstas iki balandžio 27 dienos.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!