Patiko? Pasidalinkite!

Kinija susidorojo su koronavirusu, todėl verta paklausyti ką prognozuoja pagrindinis Kinijos epidemiologas Zhong Nanshanas. Jis mano, kad jei pasaulyje epidemiologinė situacija su koronavirusu vystysis tokiu pat tempu kaip dabar, o iki piko yra likusios mažiausiai dvi savaitės

“Jei norite, kad aš pateikčiau prognozę, kada ateis pasaulio pandemijos pikas, tada man tai yra daug sunkiau nei situacija Kinijoje. Kodėl? Nes kitose šalyse yra daug nenumatytų veiksnių. Bet jei situacija ir toliau vystysis esant dabartiniam scenarijui, bijau, kad tai užtruks dar dvi savaites”, — sakė jis.

Jis paaiškino, kad skirtingai nuo to, kas įvyko per 1918 metų pandemiją, vyriausybės priemonės dabar vaidina labai svarbų vaidmenį, jei bus imtasi griežtų priemonių, pandemija sumažės.

“Pavyzdžiui, Italijos šiaurė, labiausiai nukentėjęs regionas, tačiau yra ir labai mažų miestų, kuriuose yra labai griežtos priemonės, žmonės laikosi atstumo, nešioja kaukes, infekcijų praktiškai nėra. Toks didelis skirtumas vienoje šalyje. Todėl dabar labai sunku nuspėti” — pridūrė ekspertas.

2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje Uhano mieste.

Specialistai išsiaiškino, kad ligos sukėlėjas buvo naujas koronavirusas, vėliau liga oficialiai pavadinta COVID-19. PSO kovo 11 dieną paskelbė naujo koronaviruso pasaulyje pandemiją.

Kovo 29 dieną KLR valstybinis sveikatos komitetas paskelbė, kad pandemijos plitimas visoje šalyje sustabdytas.

Iš viso Kinijoje šiuo metu yra užsikrėtę per 83 tūkst. žmonių, pasveiko per 77,5 tūkst., mirė daugiau nei 3300 žmonės.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!