Patiko? Pasidalinkite!

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, išreikšdamas abejonių, ar valdančioji dauguma ir toliau pasitiki Laikinąją tyrimo komisija Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos valdymo, finansinės ir ūkinės veiklos parlamentiniam tyrimui atlikti.

Tokių minčių kilo po informacijos, kad valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Europos kovos su sukčiavimu tarnybą (OLAF), kad ši įvertintų, ar dviejų žiniasklaidos minimų subjektų sandoriai, panaudojant ES lėšas, atitinka ES finansavimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytas taisykles.

„Sudarydamas šią laikinąją komisiją Seimas nurodė jai ištirti įvairius klausimus, taip pat ir susijusius su prodiuserinių įmonių paslaugų įsigijimu. Taigi šiai komisijai suteikti visi įgaliojimai kreiptis į nacionalines ir europines institucijas, todėl jos nariai turėtų nuspręsti, kur kreiptis ir kokių duomenų paprašyti, – pažymėjo G. Landsbergis. – Tačiau didžiausios Seimo frakcijos seniūno kreipimąsi į europines institucijas galima traktuoti kaip bandymą veikti lygiagrečiai komisijai, dubliuoti ar trukdyti komisijos darbui“.

Toks valdančiosios partijos frakcijos seniūno veiksmas G. Landsbergiui kelia klausimą, ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, veikdama per Seimo frakcijos seniūną, tokiu būdu nereiškia nepasitikėjimo komisijos darbu bei komisijos pirmininku. Kodėl nepasitikima komisija, kuri savo veiklai turi Seimo suteiktus įgaliojimus? Taip pat kyla klausimas, ar komisija ir jos pirmininkas vis dar turi Seimo daugumos pasitikėjimą?

TS-LKD frakcijos seniūnas Seimo Pirmininką kviečia apsvarstyti, kaip būtų galima sugrąžinti pasitikėjimą komisija užtikrinant, jog R. Karbauskis savo veiksmais nedarytų įtakos ir netrukdytų komisijos darbui.

„Jei užkirsti kelio R. Karbauskio politinėms intrigoms nepavyktų, kviesčiau įvertinti galimybę registruoti Seimo nutarimo projektą, kuriuo dabartinis laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas būtų keičiamas R. Karbauskiu“, – apibendrino G. Landsbergis.


Patiko? Pasidalinkite!