Patiko? Pasidalinkite!

Rugpjūčio 21-22 dienomis, Santandere, Ispanijoje, asmeniniu Europos Komisijos viceprezidento ir Europos Sąjungos (ES) vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai Josep Borrell kvietimu Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis dalyvaus konferencijoje „Quo Vadis, Europe?“.

Quo vadis? (iš lot. − „kur eini?“) − lotyniška frazė, paprastai neverčiama. Kilusi iš apokrifinių krikščionių pasakojimų. Anot jų, prasidėjus pirmiesiems krikščionių persekiojimams Romoje Šv. Petras, kaip ir daugelis kitų krikščionių, bandė pasitraukti iš miesto. Eidamas keliu jis vizijoje sutiko Kristų, nešiną kryžiumi ir einantį priešinga kryptimi, t. y., į Romą. Šv. Petras paklausė: „Kur eini, Viešpatie?“ (Quo vadis, Domine?).

Jau keletą metų Europos Komisijos ir ES Išorinių veiksmų tarnybos rengiamoje konferencijoje dalyvaujantys ES ministrai, politikai, akademikai bei ekspertai aptaria aktualiausius ES užsienio ir saugumo politikos klausimus. Šiemet rengiamoje konferencijoje didžiausias dėmesys bus skirtas ES paramai Ukrainai, ES plėtros perspektyvoms, santykiams su Kinija, ES energetikos politikai.

Kartu su Ukrainos ir Austrijos užsienio reikalų ministrais Lietuvos diplomatijos vadovas G. Landsbergis dalyvaus pagrindinėje konferencijos sesijoje „Europos Sąjunga karo ir taikos Ukrainoje akivaizdoje“ („The European Union in the face of war and peace in Ukraine“), kurioje aptars tolesnę ES politiką remiant Ukrainą.

Parengta pagal URM inf.


Patiko? Pasidalinkite!