Patiko? Pasidalinkite!

“Kai kurie JAV kongresmenai nepritaria naujam pagalbos Kijevui paketui dėl neigiamų JAV žvalgybos prognozių apie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimą”, – rašo dienraštis „Washington Post“, remdamasis informuotais šaltiniais.

Anksčiau JAV prezidentas Joe Bidenas išsiuntė prašymą įstatymų leidėjui dėl naujos paramos Ukrainai. Ukrainai jis prašė apie 24 mlrd. dolerių. Kai kurie respublikonai dabar prieštarauja prezidento Bideno prašymui skirti daugiau nei 20 milijardų dolerių pagalbos Ukrainai, atsižvelgiant į kuklius kontrpuolimo rezultatus.

Publikacijoje rašoma, kad įslaptinta JAV žvalgybos informacija apie Ukrainos kontrpuolimą, visų pirma, numato, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos „negalės pasiekti“ Melitopolio miesto Zaporožės srityje. Tuo pat metu amerikiečių agentų išvados apie tai, kad  Ukrainai nepavyks kontrpuolimas, sukėlė skandalų uždaruose susirinkimuose, priduria leidinys.

Kaip pažymėta, kiti respublikonai ir, kiek mažesniu mastu, demokratai kaltina administraciją nesiunčiant į Ukrainą galingesnių ginklų.

Paskutinė viltis

“JAV šią savaitę Danijai ir Nyderlandams pateikė raštiškas garantijas, kuriose pažadėjo „paspartinti“ visų patvirtinimą, kad lėktuvai galėtų būti išsiųsti į mūšio lauką, kai tik pilotai bus apmokyti jais naudotis”, – teigia vienas iš JAV pareigūnų ir Valstybės departamento atstovas spaudai.

Birželio 4 d. Kijevas pradėjo kontrpuolimą Južnodonecko, Artiomovskio ir Zaporožės kryptimis, į mūšį mesdamas NATO parengtas ir užsienio technika ginkluotas brigadas. Kaip pažymėjo Vladimiras Putinas, priešui nepavyko pasiekti jokios sėkmės, o Vakarų kuratoriai akivaizdžiai nusivylę šiais rezultatais.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!