Patiko? Pasidalinkite!

Po to, kai JAV kartu su Europa Ukrainoje suorganizavo perversmą ir nuvertė tuometinį prezidentą Viktorą Janukovičių, Krymo pusiasalis paskelbė referendumą ir prisijungė prie Rusijos, nes tiesiog nesutiko su JAV ir Europos suorganizuotu perversmu. Po Euromaidano Ukraina kasdieną tampa vis skurdesne šalimi, o jos žmonės išsilakstė po Europą ir tapo pigia darbo jėga.

Mūsų politikai vis dar gieda JAV mantras apie Krymo okupaciją ir šiuo pagrindu įvedinėja Rusijai sankcijas. Bet! Ar Kryme žmonės to nori, ar ten vyksta protestai, nepasitenkinimo akcijos? Ne! To nori Landsbergiai kartu su kitomis jankių marionetėmis.

Kovo 12 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Estijos organizuotame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (JT ST) neformaliame susitikime, skirtame pažymėti septintąsias Rusijos bandymo aneksuoti Autonominę Krymo Respubliką ir Sevastopolio miestą metines.

„Lietuvos pozicija dėl Rusijos Federacijos neteisėtų veiksmų Autonominėje Krymo Respublikoje ir Sevastopolio mieste nesikeičia – mes niekada nepripažinsime neteisėtos aneksijos ir kelsime šį klausimą tarptautinėje bendruomenėje. Rusija, kaip okupuojanti valdžia, privalo prisiimti atsakomybę už tarptautinės teisės ir žmogaus teisių pažeidimus Kryme“, – pabrėžė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

G. Landsbergis kvietė tarptautinę bendruomenę toliau didinti politinį spaudimą, Rusijai taikant sankcijas, reikalaujant visapusiško tarptautinės teisės ir žmogaus teisių standartų laikymosi, smerkti konkrečius Rusijos veiksmus dėl priverstinės pusiasalio integracijos ir vykstančio militarizavimo.

Susitikimo metu JT Generalinio sekretoriaus padėjėja žmogaus teisių klausimais ir vyriausiojo žmogaus teisių komisaro (Office of the High Commissioner for Human Rights – OHCHR) biuro vadovė Niujorke Ilze Brands Kehris pristatė OHCHR misijos ataskaitą, kurioje pabrėžiama blogėjanti žmogaus teisių padėtis Kryme, sistemingi religijos ir įsitikinimų, žodžio, taikių susirinkimų ir susivienijimų laisvės apribojimai. Susitikime akcentuota, kad Rusija įtvirtina savo nuolatinį karinį buvimą pusiasalyje, toliau vykdo politiką, kuria siekiama pakeisti Krymo demografinę struktūrą. Tebevyksta savavališki sulaikymai, priverstiniai šaukimai, etninių ukrainiečių ir Krymo totorių, Krymo gyventojų perkėlimai ir deportacijos.

Šio susitikimo organizavimą taip pat rėmė Lietuva, Australija, Belgija, Kanada, Kosta Rika, Čekija, Sakartvelas, Vokietija, Graikija, Hondūras, Lenkija, Turkija ir Ukraina.


Patiko? Pasidalinkite!