Patiko? Pasidalinkite!

Per oficialų vizitą Vokietijoje Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su federaline kanclere Angela Merkel

Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas su federaline kanclere aptarė Europos gynybos stiprinimo planus“.

Šalies vadovų pokalbio metu aptarti saugumo ir gynybos politikos klausimai, kovos su informacinėmis atakomis planai, Lietuvos energetinės nepriklausomybės bei ekonominio bendradarbiavimo, įskaitant ir finansinių paslaugų srityje, prioritetai.

„Vokietija yra viena svarbiausių mūsų šalies partnerių Europoje. Kartu veikiame Europos Sąjungos institucijose, NATO. Atvykau ne tik susipažinti ir prisistatyti kanclerei, bet ir užmegzti dar glaudesnius dvišalius santykius, aptarti transatlantinius gynybos stiprinimo planus, – pasakė prezidentas.

G. Nausėda priminė, kad „Vokietijos gynybinės pajėgos vadovauja priešakinėms NATO pajėgoms Lietuvoje“.

„Taip pat išreiškiau lūkestį, kad Vokietijos lyderystė ir dėmesys NATO priešakinių pajėgų batalionui bus nuoseklus ir tęstinis“, – atskleidė prezidentas

Infromuojama, kad susitikime su federaline kanclere G. Nausėda aptarė ir kovos su dezinformacija svarbą.

Šalies vadovas akcentavo dalijimosi gerąja patirtimi svarbą, kovojant su propaganda, visuomenės dezinformacija ir informacinėmis atakomis Europos Sąjungos lygiu: „Kova su dezinformacija turi būti sprendžiama Europos Sąjungos lygiu, pirmiausia, paskatinant valstybes užtikrinti sistemingą ir efektyvų kovos su dezinformacija veiksmų plano įgyvendinimą.“

Reikšmingu akcentu Prezidento ir federalinės kanclerės susitikime tapo ekonominių santykių aptarimas. Dėmesio skirta ir energetinės nepriklausomybės temai.

Federalinei kanclerei Lietuvos Prezidentas akcentavo Lietuvos susirūpinimą dėl Baltarusijoje vykstančių Astravo atominės elektrinės statybų.

Skelbiama, kad G. Nausėda paragino Vokietijos lyderę tęsti sankcijas Rusijai, kol ji nenutrauks agresijos prieš Ukrainą.

Kol Prezidentas kalbėjosi su federaline kanclere, pirmoji ponia Diana Nausėdienė viešėjo Vokietijos amatų rūmuose.

lrp.lt inf.


Patiko? Pasidalinkite!