Patiko? Pasidalinkite!

Pasak tyrėjų, nedideli kainų pokyčiai neturės įtakos rekordiniam produktų kainų padidėjimui

Kai kurie maisto produktai liepos mėnesį Lietuvoje buvo šiek tiek pigesni nei praėjusį mėnesį, praneša portalas “Pricer.lt“. Tačiau tyrime pabrėžiama, jog nedidelis kainų pokytis nekeičia prognozės, kad produktų kainų augimas 2019 metais bus rekordinis.

Vidutinis pigiausių produktų krepšelis liepą atpigo 0,36 Eur. Tačiau jis vis dar 3,59 Eur, arba septyniais procentais, brangesnis nei metų pradžioje.Pelningiausia šiuo atžvilgiu buvo “Norfa” parduotuvė. Ten vidutinio pigiausių produktų krepšelio kaina sumažėjo 0,26 Eur, iki 50,48 Eur.

Antrąją vietą užima “Maxima” (82 centais mažiau) — 50,97 Eur, o trečiąją — “Lidl” (0,68 centais mažiau), 54,01 Eur. Mažmeninės prekybos tinklas “Iki” taip pat sumažino kainas (54,19 Eur) ir tik “Rimi” jas pakėlė 98 centais iki 54,19 Eur. Kalbant apie vidutinio krepšelio, kurį sudaro populiarūs produktai ir garsūs prekės ženklai, kainą, liepą ji buvo šiek tiek pakoreguota.

“Pricer.lt” išsiaiškino, kad krepšelis atpigo 1,06 Eur iki 38,46 Eur.Šiame reitinge pigiausias maisto krepšelis buvo “Maximos” tinkle — 35,68 Eur. Tada “Norfa” su 38,6 Eur suma, o po jo internetinė parduotuvė “Barbora” — 38,68. Staigus kainų pakilimas pastebimas “Iki” parduotuvėse — 1,12 Eur (39,54 eurų).

Penktąją vietą tyrime užėmė “Rimi” parduotuvė, kuri nepakeitė savo pozicijos, nepaisant vertės sumažėjimo — 39,79 Eur.

Elektronikos parduotuvė, archyvinė nuotrauka

“Pricer.lt” atliktas tyrimas parodė, kad bulvės išlieka brangiausia preke, nes senasis derlius jau pasibaigęs. Pakilo ir bananų, pomidorų, kiaulienos, duonos, ryžių, pomidorų sulčių kainos, o cukraus, karšto rūkymo nugarinės, sviesto, kefyro, kiaušinių, vištienos kainos krito. Pigiausias produktas buvo obuoliai.

Prekių ir kainų analizė parduotuvėse “Maxima”, “Iki”, “Norfa”, “Rimi”, “Lidl”, internetinėje parduotuvėje “Barbora” ir lenkų “Auchandirect.pl” buvo atlikta liepos 24 dieną.Lietuviai nuolat nerimauja dėl kylančių maisto kainų.

Anksčiau pranešta, kad lietuviai už maisto produktus vidutiniškai moka daugiau nei kitų ES šalių vartotojai, o jų atlyginimai išlieka gana žemi.Daugelis lietuvių maisto kainų padidėjimą sieja su euro įvedimu šalyje.

Jie tikina, kad po įstojimo į Europos Sąjungą, nepaisant kylančių pajamų, jie turi išleisti daugiau pinigų kasdieniam maistui ir kitoms prekėms, o nacionalinę valiutą išsaugojusioje Lenkijoje viskas yra daug pigiau.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!