Patiko? Pasidalinkite!

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu kalbėjosi su Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ir vystomosios pagalbos sekretoriumi Dominicu Raabu. Pokalbio metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas, Europos Sąjungos (ES) ir JK santykiai, situacija Baltarusijoje, sankcijų politika bei santykiai su Rusija ir Kinija.

„JK buvo, yra ir toliau išliks viena svarbiausių Lietuvos parnerių. Esame bendraminčiai daugeliu klausimų“, – pažymėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras. Ministrai taip pat aptarė bendradarbiavimą regioniniuose formatuose:  Baltijos šalių – JK bei Šiaurės ir Baltijos (NB8) – JK. Kalbantis apie ES – JK santykius, pažymėta, kad abi pusės yra pasirengusios išlaikyti kuo glaudesnį bendradarbiavimą.

„Situacija Baltarusijoje išlieka sudėtinga. Turime tęsti spaudimą Baltarusijos režimui,  taip pat ir sankcijų forma, siųsdami vieningą žinutę, kad represijos prieš taikius protestuotojus yra netoleruotinos“, – pažymėjo G. Landsbergis. Sutarta, kad svarbu tęsti paramą Baltarusijos opozicijai ir pilietinei visuomenei.

G. Landsbergis ir D. Raabas laikėsi vieningos pozicijos, kad Rusijos veiksmai Aleksėjaus Navalno atžvilgiu privalo sulaukti pasekmių, ir šiuo atveju reikalingas koordinuotas tarptautinės bendrijos atsakas. Abiejų šalių diplomatijos vadovai sutarė glaudžiau koordinuoti veiksmus tarptautinių sankcijų politikos klausimais.

Kalbant apie santykius su Kinija, didelis dėmesys buvo skirtas žmogaus teisių padėčiai šioje šalyje. „Žmogaus teisės yra universalus dalykas, todėl mes šiam klausimui turime skirti vienodai didelį dėmesį, nepaisant to, ar tai vyksta Rusijoje, Baltarusijoje ar Honkonge“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

JK užsienio reikalų ir vystomosios pagalbos sekretorius D. Raabas pasveikino Lietuvą valstybės atkūrimo dienos proga.

URM inf.


Patiko? Pasidalinkite!