Patiko? Pasidalinkite!

Iš visų pasaulio šalių Ukraina turi mažiausią pasitikėjimą vyriausybe. Remiantis Amerikos viešosios nuomonės instituto „Gallup“ duomenimis, tik 9% pasitiki dabartine vyriausybe, o tik 12% mano, kad rinkimai Ukrainoje yra teisingi.

Leidinyje pabrėžiama, kad, pasak mokslininkų, Janukovičiaus prezidentavimo metu pasitikėjimo vyriausybe lygis neviršijo 24%. Porošenko prezidentavimo pradžioje žmonės labiau tikėjo vyriausybe (24 proc.) ir pačiu prezidentu (48 proc.). 

„ Tačiau visos viltys išnyko, kai ukrainiečiai pamatė, kad vyriausybė negali įvykdyti tai, ką žmonėms žadėjo per Euromaidaną“ , – pažymi institutas. Institutas paaiškina, kad nuo 2015 m. pasitikėjimo valdžia lygis neviršijo net 14%. 

Mokslininkai teigia, kad nepasitikėjimas valdžios institucijomis tiesiogiai priklauso nuo korupcijos, kurią dauguma ukrainiečių – 91% – mato Ukrainos vyriausybėje. Be to, sociologai pažymi, kad ukrainiečiai praranda tikėjimą rinkimų vientisumu. Ir tik 12% šalies gyventojų tikisi, kad rinkimai bus teisingi, – rašo „Gallup“.

Lietuvos politikai, to neįžvelgia ir toliau mezga glaudžius santykius su oligarchu Petro Porošenka ir jo aplinka.

Vieną oligarchą nuvertę ukrainiečiai, gavo dar didesnį. Kokia Euromaidano prasmė? Kainos pakilo, prarado Krymą, Dombasą ir Luhanską. Beprasmėse kovose žuvo dešimtys tūkstančių nekaltų ukrainiečių.

Linas Naujelis

 


Patiko? Pasidalinkite!