Patiko? Pasidalinkite!

Pažiūrėjus antradienio debatus per LRT dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo darosi keista: kur mes randamės? TV laidoje ar cirko arenoje? Atrodo, iškart buvo suprantamai paaiškinta, kad šis referendumas neatitinka mūsų Konstitucijos reikalavimų ir jai aiškiai prieštarauja, tačiau, pasirodo, studijoje dalyvavo dar ir kurčnebyliai, nesupratę, apie ką jie ginčijasi.

Galiu suvokti ministro Linkevičiaus poziciją – šnekėti bet ką, kad tik „prastumti“ referendumą. Mąstantys rinkėjai, tikiuosi, perprato jo absurdiškų minčių plaikinį. Panašiai  viskas aišku (tikiuosi, po sekančių rinkimų jo ir jo atstovaujamos partijos anei seime, nei vyriausybėje daugiau nebepamatysime) ir su kitais toje pat ekrano pusėje stovėjusiais „tautos gynėjais“, tik tiesiog gaila kunigo, kuris sutiko dalyvauti šiame farse.

Plačiau tų „debatų“ nekomentuosiu, nes tam, kas juos žiūrėjo, platesnių komentarų ir nereikia. Aišku tik viena: atėjus į rinkimus, geriausia neimti biuletenio, nes šis referendumas pasmerktas žlugti.

Tai yra aiškiai pasakyti registruojantiems darbuotojams, kad šis biuletenis yra nereikalingas. Dar galima priminti, jog galima ir pasitikrinti, jei kas sugalvotų nubalsuoti už nebalsavusį asmenį. Žinoma, daugumai mūsų gaila atimti iš tautiečių teisę į papildomą pilietybę, todėl ir siūlau tiesiog referendume nedalyvauti.

Internete plinta laiškai, patariantys balsuoti už seimo narių mažinimą. Nepaisant visų agitacijų „prieš“, manau, čia klausimas jau seniai išspręstas.

Painu susidarė su Prezidento rinkimais. Televizija ir radijas įkyriai siūlo balsuoti už Nausėdą. Bet nepaisant visų apklausų rezultatų, mes, lietuviai, mokame padaryti priešingai. Nei iš Nausėdos, nei iš Šimonytės nereikia tikėtis nieko gero, nes tai tėra užsienio marionetės. Tai už ką tada atiduoti savo balsą? Aš buvau nusiteikęs už Naglį Puteikį, bet gavęs laišką pritarsiu jame siūlomai Arvydo Juozaičio kandidatūrai. Vien todėl, kad neišbarstyti savo balsų po kelis procentus likusiems šešiems kandidatams. Tokiu atveju jie liks sąrašo uodegoje, o mums reikalingas vienas stiprus kumštis. Siūlau taip pasielgti visiems, kas vis dar trokšta tikros, o ne deklaruojamos laisvės.

Liko visai nedaug laiko. Apsispręskime ar išvis nedalyvaukime referendume. Bet dvidešimčia dykaduonių ar korumpuotų seimūnų turime atsikratyti. Kaip ir itin reklamuojamų kandidatų į prezidentus.

Voldemaras Zacharka


Patiko? Pasidalinkite!