Patiko? Pasidalinkite!

Ar jūsų kartais neaplanko jausmas, kad laikas bėga, o gyvenimas tarsi stovi vietoje? Tas pats per tą patį kiekvieną dieną. Tarsi filme „Švilpiko diena“ (tik čia viskas vyksta realybėje). Kiekvieną savo dienos veiksmą jau žinot mintinai. Viskas tvarkingai sudėta į lentynėles ir stalčiukus. Kaip ir patogu… bet kažko lyg ir trūksta?

Pilnatvės. Nes tai – ne gyvenimas. Tai – egzistavimas. Ir ženklas, kad jau laikas kažką gyvenime keisti. Žmogus yra būtybė, kuri nuolat siekia mokytis ir tobulėti. Kai ji nebegauna naujų patirčių, darosi tiesiog nebeįdomu gyventi.

Dažnai užstringam rutinoje, nes bijom kažką keisti. Arba nežinom, kaip. Arba tiesiog tingim. Kas nors iš šalies pasiūlo kažką naujo nuveikti, kažkur nuvykti, o mes: „ne, negaliu…“ (tiksliau, „tingiu“). Tarsi inkstas taukuose galvojam: „ai, ir taip gerai, patogu, kam čia stengtis…“. Bet tada ir vyksta didysis „sumedėjimas“. Kiekvieną kartą pasakius ne, sumedėjama dar labiau. Žmogus uždaro sau visas duris ir naujas galimybes. Nustoja stengtis. Nustoja ieškoti. Protas tampa sustabarėjęs ir nelankstus kaip sena šaka. O žmogus nelaimingas.

Kas atsitinka, kai pelkėje vanduo užsistovi? Jis pradeda pūti. Norisi eiti kuo toliau. Kad taip neatsitiktų su gyvenimu, nebijokit kartkartėmis išjudinti to vandens. Įpilti šviežio. Atsinaujinti. Nuveikti kažką naujo. Kažką prasmingo. Galbūt tai, ko dar niekada nedarėt. Pasielgti kažkaip netikėtai. O gal tiesiog iškepti pyragą kaimynui. Arba pasikeisti šukuoseną. Gal pradėti sportuoti. O gal pagaliau skirti laiko daryti tam, ką mėgstate?

Galite autobuse užkalbinti nuliūdusius keleivius. Galite eidami gatve šokti (kad ir tada, kai niekas nemato). Galite pradėti savanoriauti. Arba pakeisti darbą, į kurį nebegalite žiūrėti. O jei pakeisti darbo negalite, tuomet pakeisti patį požiūrį į darbą. Galite išmokti piešti. Arba išsidrožti šaukštą. Pasisodinti pomidorą. Ar nusimegzti kojines. Pagaliau susitaisyti šaldytuvą. Nusipirkti naują knygą. O gal pakviesti susitikti senai matytą draugą?

Nelaukit, kol gyvenimas pats pasikeis. Tas laikas gali ir neateiti. Kartais reikia išlipti iš savo balos, kad pamatytum, kiek dar visko gali nuveikti ir kiek daug galimybių aplinkui! Tereikia nesumedėti.

Giedanti Varna


Patiko? Pasidalinkite!