Patiko? Pasidalinkite!

Gitano Nausėdos parama Baltarusijai “kovose už nepriklausomybę”, Rusija ir Baltarusija įvertino kaip provokacija

Rusijos Užsienio reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas sureagavo į Gitano Nausėdos žodžius apie tai, kad Lietuva rems Baltarusiją “kovoje už nepriklausomybę”.

Savo puslapyje “Facebook” jis cituoja Gitano Nausėdos pareiškimą, kuriame teigiama, kad Minsko interesai šiuo klausimu sutampa su Europos.

Kosačiovas pažymi, kad kyla klausimų dėl pačios Lietuvos nepriklausomybės, nes per pastaruosius tris dešimtmečius Lietuva neparodė savo pozicijos, kuri skirtųsi nuo JAV, NATO ir Europos Sąjungos požiūrio. Jis taip pat pridūrė, kad daugeliu atvejų tai nebuvo “Lietuvos pasirinkimas”, o tik ” bet kokia kaina lojalumo demonstravimas”.

Anksčiau Nausėda kartu su politologais ir šalies užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi aptarė galimus santykių su Baltarusija pokyčius. Iškart po rinkimų naujasis Lietuvos prezidentas pasisakė už dialogą su Minsku, bet tuo pačiu pareiškė, kad nepirks elektros iš statomos AE .

Savo ruožtu Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka visada pasisako už draugiškus Baltarusijos ir Lietuvos ryšius. Kartu Baltarusijos vadovas pabrėžė, kad jokiu būdu nenutrauks santykių “su broliškąja Rusija”. Iš Aleksnadro Lukašenkos niekada neteko girdėti raginimų,  Lietuvos žmonėms kilti prieš esamą politinę santvarką, kurią žmonės patys pasirinko, kad ir už alaus butelį ir skalbimo miltelius, bet tai yra jų pačių pasirinkimas.

Lietuva reiškia pretenzijas dėl Baltarusijos atominės elektrinės nuo pat tada, kai Minskas priėmė sprendimą ją statyti. Lietuvos Seimas nutarė, kad elektrinė kelia “grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui”. Minskas, savo ruožtu, užtikrina, kad atominė elektrinė atitiks aukščiausius saugos standartus.

O gal tai tiesiog viena iš Gitanui Nausėdai duotų “zadanijų”, skatinti Baltarusijoje neramumus, perversmus ir kovoti dėl nepriklausomybės ir tapti priklausomiems nuo JAV ir ES?

O Jūs įsivaizduojate kas būtų, jeigu Vladimiras Putinas pasakytų tą patį apie Lietuvą?!!!

Kaip Jūs manote, kuri šalis laisvesnė Lietuva ar Baltarusija?

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!