Patiko? Pasidalinkite!

„Tvarkiečių“ frakcijos išsibėgiojimas vos prasidėjus Seimo sesijai rodo, kad postų ir įtakų pagrindu sudaryta valdančioji koalicija Lietuvai žada ne atsinaujinimą ir gerovę, o nuolatines politines krizes ir postų turgų. Nestabili valdančiųjų padėtis taip pat skatins užkulisinius susitarimus bei galios žaidimus, dėl kurių mūsų šalies laukia dar vieni prarasti metai.

„Dėl vienintelio siekio – išlikti valdžioje dar metus – sukonstruota naujoji valdančioji koalicija savo darbą užbaigė vos davus startą. Simboliškai – iškart po himno, žyminčio Seimo rudens sesijos pradžią, subyrėjo „tvarkiečių“ frakcija.

Tai, kad vienos iš valdančiąją koaliciją sudarančių frakcijų griūtis įvyko nepaisant net skandalingo „legionierės“ iš „valstiečių“ frakcijos pastiprinimo rodo, kad valdančiuosius draskantys vidiniai prieštaravimai stumia Parlamentą, o su juo – ir Vyriausybę, į nuolatinės politinės krizės būseną.

Deja, panašu, kad mūsų visų laukia dar vieni prarasti, politinėmis intrigomis, o ne ekonominiu proveržiu, pasižymintys metai“, – teigia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė pastebi, kad formalūs pasistumdymai tarp valdančiųjų Seimo frakcijų gali atspindėti konkrečius kai kurių parlamentarų norus sustiprinti savo derybines pozicijas siekiant postų ar darant įtaką biudžeto formavimui.

„Baimė dėl valdantiesiems nieko gero nežadančių Seimo rinkimų grasina Parlamentą ir Vyriausybę dar metus paversti banaliu politinių įtakų ir postų turgumi. Tokią situaciją prognozavome dar vasarą, vykstant prastą serialą primenančioms deryboms dėl valdančiosios koalicijos performavimo. Ir tada, ir dabar sakome, kad dar vieną pasitikėjimo kreditą valdantieji iššvaistys tokiems trumpalaikiams ir beprasmiams nei Lietuvos valstybei, nei eiliniams jos piliečiams jokios pridėtinės vertės nesukuriantiems tarpusavio karams. Mūsų nuomone, racionalesnė ir Lietuvos valstybei vertingesnė išeitis buvo ir yra – pirmalaikiai Seimo rinkimai“, – tikina Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!