Patiko? Pasidalinkite!

Gitanas Nausėda meluoja Lietuvos žmonėms ir sako, kad še elektrinė yra nesaugi. Jeigu ši elektrinė būtų nesaugi, jai nebūtų gautas leidimas iš TATENA. 2020.03.04 Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) paskelbė, kad neturi jokių techninių pretenzijų Baltarusijos atominei elektrinei (AE), kuri statoma Astrave, – pranešė Tarptautinė atominės energijos agentūra.

Gitanas Nausėda: Baltarusija neišgirdo raginimo nekelti grėsmės Europos Sąjungos gyventojams ir sustabdyti Astravo AE paleidimą. Todėl Lietuvoje pradedamas taikyti apsaugos nuo nesaugių atominių elektrinių priemonių įstatymas. Nesaugiai atominėse elektrinėse gaminamai elektrai vietos Lietuvos rinkoje nėra. Lietuvos sistemos operatorius „Litgrid“ šiandien sustabdė elektros prekybą su Baltarusija per Lietuvos ir Baltarusijos elektros linijas. Lietuva nesusitaikė ir nesusitaikys su nesaugios Astravo AE keliamomis grėsmėmis. Toliau kviečiu visus sutelktai dirbti, kad nesaugiai atominėse elektrinėse gaminama elektra trečiosiose šalyse nepatektų ne tik į Lietuvos, bet ir į ES rinką. Taip pat spartinti sinchronizacijos su kontinentine Europa įgyvendinimą, po kurios bendrai sutarta nebetęsti prekybos elektra su trečiosiomis šalimis.

Antradienį Baltarusijos AE buvo atliktas pirmosios jėgainės turbinos bandomasis paleidimas. Tai yra viena iš svarbiausių operacijų įrenginio paruošimo elektros energijos gamybai pradžios etape. Baltarusijos energetikos ministerija pranešė, kad pirmasis BelAE energijos blokas yra įtrauktas į bendrą Baltarusijos energetikos sistemą.

Šis Gitano Nausėdos purkštavimas yra viso labo parodomoji akcija prieš JAV ir bandymas įtikti JAV vykdomai politikai. Pažiūrėsime ką sakys Gitanas, dėl Lenkijos, kuri planuoja investuoti apie 40 milijardų dolerių į šešių branduolinių reaktorių statybą, praneša portalas „ERR„. O taip, Lenkija statys sveikuoliškas, nežalingas ir draugiškas…

Apskritai Lietuvai paskutiniu metu nesiseka. Nei Astravo AE sustabdė, nei Lukašenką nuvertė, bet turime pripažinti, kad stengėsi “mūsų” politikai…

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!