Patiko? Pasidalinkite!

Antradenį prokuratūra įvardijo, kad dėl nevalytų nuotėkų patekimo į Kuršių marias gali būti kalta įmonė AB „Grigeo Klaipėda”. Gitanas Nausėda sureagavo ir pareikalavo atsakingas institucijas paskelbti tikrąjį Kuršių marių taršos mastą

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, Klaipėdos prokuratūrai paskelbus informacijos apie galimą teršalų šaltinį, griežtai pareikalavo atsakingų institucijų imtis visų būtinų priemonių bei paskelbti visuomenei visą informaciją.

„Raginu atsakingas institucijas išsiaiškinti ir visuomenei paskelbti tikrąjį Kuršių marių taršos mastą, priežastis bei kaltininkus. Jokia veikla negali būti vykdoma ateities kartų sąskaita. Niekas neturi ir neturės teisės kenkti žmonių sveikatai ir ekosistemai”, — Facebook parašė Nausėda.

Antradienį Klaipėdos apylinkės prokuratūra paskelbė, kad prie Kuršių marių užterštumo galimai prisidėjo kartono gamybos bendrovei „Grigeo Klaipėda”. Spaudos konferencijos metu prokuratūros atstovai paskelbė, kad tyrimo duomenimis, nakties metu iš įmonės sklinda kvapą užimanti tarša, o nevalytos nuotėkos keliauja tiesiai į marias.

Klaipėda, archyvinė nuotrauka

Tyrimui vadovaujanti prokurorė Gina Skersinskytė tvirtino, kad buvo nustatyta, jog nevalytos nuotėkos keliauja į Kuršių marias. Be to patvirtinta, kad įmonėje buvo atlikta krata.

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) specialistai įmonei nurodė nedelsiant nutraukti aplinkos teršimą.

Departamento spaudos tarnyba pranešė, kad bendradarbiaujant su teisėsauga, AAD pareigūnai šiąnakt dalyvavo bendrame patikrinime ir nustatė, kad „Grigeo Klaipėda” gamybiniame objekte susidarančios nuotekos išleidžiamos į Kuršių marias beveik be jokio valymo.

Aplinkai padaryta žala gali siekti ne vieną milijonų eurų. Atsižvelgiant į tai, minėtai bendrovei sausio 7 dieną buvo surašytas privalomasis nurodymas nedelsiant nutraukti aplinkos teršimą nevalytomis nuotekomis.

Sustabdyta prekyba akcijomis

Kartono gamybos bendrovei „Grigeo Klaipėda“ galbūt užteršus atliekomis Kuršių marias, sustabdyta prekyba ją kontroliuojančios įmonės „Grigeo“ akcijomis.

Nuostoliai yra ne tik bendrovei, bet ir investuotojams. Akivaizdu, kad akcijas turintis žmonės prarado ir dar praras dalį savo turimo turto, nes akcijų kaina greičiausiai koreguosis.

„Grigeo“ akcininkas ir prezidentas Gintautas Pangonis kalėjimo greičiausiai išvengs, nors už aplinkos taršą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų. Lietuva stebuklų šalis, todėl kaltininkų aplamai gali ir nerasti. Didelėmis baudomis greičiausiai įmonė taip pat nebus nubausta, nes tai gali paveikti įmonės veiklą, ko pasekoje valstybė prarastų didelę dalį mokesčių.

Versija jau paruošta
„Kiek aš žinau, tai įvyko gedimas ir užtat buvo užfiksuota. Tai tam tikras vienkartinis, kiek aš žinau, gedimas“, – LNK Žinioms antradienį sakė G. Pangonis.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!