Patiko? Pasidalinkite!

Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė yra litvakė. Apie tai moteris atvirai kalbėjo Izraelio naujienų televizijos kanale „i24NEWS“, įsikūrusiame Tel Avive, vadindama save litvake.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuvos žydai (arba litvakai) – teritorinis-lingvistinis Europos žydų, vadinamųjų aškenaziais, pogrupis. Istoriškai litvakai buvo paplitę Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijoje (dab. Lietuvoje, Baltarusijoje, dalyje Ukrainos, Latvijos, Rusijos ir Lenkijos).

Lietuvos žydui įvardinti skirtas daiktavardis Litvak yra kilęs iš lenkiško termino Litwak reiškusio „žmogų iš Lietuvos“. Šis žodis iki XIX a. lenkų kalboje buvo nustotas naudoti (jį pakeitė terminas Litwin, reiškiantis lietuvį).

Šia proga verta prisiminti ir Lietuvos prezidento Vytauto Landsbergio  eilėraštį apie žydelką, sulaukusio didelio atgarsio ir pripažinimo: „Ir visiems broliams lietuviams sakau ir sakau iš tikrųjų jau ketvirtį amžiaus: niekada nepamirškite, kad Dievo Motina, kuriai meldžiamės, kurios užtarimo prašome, buvo šventa žydelka.“

Šiuo metu už D. Grybauskaitės garbę ir orumą itin aktyviai kovoja aktyvus Landsbergių bendruomenės atstovas, buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas, dosniai finansuojamos firmos (susidedančios iš vieno žmogaus) „Teisės ir demokratijos centras“ direktorius Dainius Žalimas, kuris kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Pasak vyriškio, D. Grybauskaitė nebuvo kolaborantė ir Kovo 11-osios nepriklausomybės priešininkė, ji nėra oficiali Rusijos Federacijos valstybės paslaptis ir savo biografijos ji niekada neklastojo.

Dėl šių priežasčių, D. Žalimas siekia nutraukti VšĮ „Ekspertai.eu“ veiklą, o tinklalapį ekspertai.eu, skelbiantį daug informacijos apie tautinius žulikus bei kitokius švancus, uždaryti.

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!