Patiko? Pasidalinkite!

LRT 2021-03-05 rašo, kad “žalios šviesos Jungtinėse Valstijose sulaukusi „Johnson & Johnson“ vakcina, jei nekils nesklandumų, per artimiausias kelias savaites galėtų būti autorizuota ir Europos Sąjungoje. VU Gyvybės mokslų centro mokslininkė Aurelija Žvirblienė sako, kad šios vakcinos tipas yra labai panašus į iki šiol Europoje naudojamos „AstraZenecos“ ir beveik yra identiška „Sputnik V“ vakcinai.”

Apie tą pačią farmacijos milžinę LRT 2019-08-27 rašė, kad “amerikiečių farmacijos gigantė „Johnson & Johnson“ buvo nubausta beveik 600 mln. JAV dolerių bauda dėl priklausomybę sukeliančių opioidinių vaistų gamybos – taip nusprendė teismas Oklahomos valstijoje.” ir “kompanija yra kaltinama tuo, kad savo reklamos kampanija kurstė opioidų krizę, per kurią perdozavo apie 6 tūkst. žmonių.” Oklahomos valstijoje.

Jei pirmą kartą girdite JAV krečiančią opioidų krizę, kviečiu peržiūrėti LRT laidos ištrauką, kurioje teigiama, kad opioidų krizė per 20 metų JAV kainavo 400 tūkstančių žmonių gyvybių ir kalbama apie farmacijos kompanijų, įskaitant „Johnson & Johnson“, indėlį į šią krizę:

Ar įmanoma pasitikėti, kad farmacijos kompanija, kuri praeityje įrodė, jog pelnas yra aukščiau žmonių gyvybių, yra tinkama kandidatė spręsti COVID-19 pandemiją? Nekyla abejonių, kad pirminis tikslas yra sukurti pelningą vakciną ir belieka tikėtis, kad saugumas ir veiksmingumas nesikerta su pirminiu tikslu ir taip pat buvo prioritetų sąraše.

Jonas. D.


Patiko? Pasidalinkite!