Patiko? Pasidalinkite!

Vilniaus NATO viršūnių susitikime Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas pranešė, kad Vokietija nori, jog Ukraina prisijungtų prie NATO. Tačiau, anot jo, Aljansas negali pasiūlyti Ukrainai narystės tol, kol nesibaigė karas.

„Mes visada sakėme, kad Ukrainos ateitis yra NATO. Dėl to nekyla jokių abejonių. Apie įstojimą į NATO reikėtų kalbėti, kai baigsis karas“, – žurnalistams antradienį teigė B. Pistoriusas.

Antradienį tokią Vokietijos ir dalies Aljanso valstybių poziciją sukritikavo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jis savo „Twitter“ įraše pažymėjo, kad Ukraina „nusipelnė pagarbos“, ir pridūrė, jog, regis, „nėra pasirengimo“ pakviesti Ukrainą prisijungti prie NATO ar priimti šalį į Aljanso gretas.

„Nėra precedento ir yra absurdiška, kai nenustatomas nei pakvietimo, nei Ukrainos narystės tvarkaraštis. Tuo pat metu netgi pridedama neaiški formuluotė apie „sąlygas“ pakviečiant Ukrainą“, – rašo V. Zelenskis.

Panašu, kad Zelenskis su žmona Vilniuje pabus tarp savo šalies vėliavų, sudalyvaus koncerte ir, nieko nepešęs, išvyks namo. Tokia liūdna gaida, greičiausiai, ir baigsis šis išpūstas ir Ukrainos vėliavų psichoze virtęs NATO suvažiavimas.

Taip pat reikia pridurti, kad atvykęs į Lietuvą, Zelenskis buvo vežamas senu (1999-2005 metų gamybos) Mercedes Benz S klasės automobiliu, kai visi kiti atvykę svečiai buvo vežami najutėlaičiais BMW arba Audi automobiliais.

GD inf.


Patiko? Pasidalinkite!