Patiko? Pasidalinkite!

Meškos laikomos jauna gyvūnų rūšimi, joms yra tik maždaug penki milijonai metų. Palyginti su krokodilais, žali dantyti plėšrūnai atsirado prieš 83,5 milijono metų. Net mažiausi mūsų planetos gyventojai žino apie lokį, ypač Žemaitijoje ir Rusijoje. 

Žemaitijos herbas ir vėliava puošiasi meškos atvaizdu, kas simbolizuoja Žemaičių tvirtumą, stiprybę ir savitą charakterio būdą.

Norime papasakoti mažai žinomus faktus apie šį gudrų, stiprų, labai protingą ir tvirtą gyvūną. Lokiai buvo laikomi miško šeimininkais.

Šiandien dienai meškos gyvena daugiausia šiaurėje. Jų galima rasti ir mūsų planetos pietiniame pusrutulyje, tačiau ten randama kita šių gyvūnų rūšis. Taigi, dabar yra tik aštuonios meškų rūšys. Štai keletas įdomių faktų:

XVIII – XIX a. tyrinėtojai nurodo, kad Lietuvos teritorijoje gyveno trys lokių rūšys: didžiosios arba rusvosios, mažesnės (drevinės) ir pilkosios arba skruzdėlinės.

Rudieji lokiai kovodami, vienas kitam daug žalos nedaro. Vieninteliu atveju jie tai gali padaryti, jei poravimosi sezono metu pradeda kovoti dėl patelės.

Meškos yra geros plaukikės ir gali perplaukti iki 5 kilometrų ežero ar kito vandens telkinį.

Jaunikliai gimsta labai maži, daug mažesni už naujagimio žmogaus kūdikį. Ką tik gimusio meškos svoris neviršija vieno kilogramo.

Meškos pienas yra tris kartus riebesnis nei karvės.

Meškučiai puikiai laipioja į medžius, tačiau medžio šakos gali išlaikyti tik jauno rudojo lokio svorį.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „bear run“

Šie galingi gyvūnai maitinasi daugiausia augaliniu maistu: grybais ir uogomis. Gyvūnų maistas jų racione sudaro tik 25 proc.

Jie puikiai bėga, o prireikus lokys sugeba pasiekti iki 60 km / h greitį.

Lokių intelektas yra labai išvystytas. Taigi, pavyzdžiui, norėdami neutralizuoti medžioklės spąstus, jie meta į tai lazdą.

Norėdami pasislėpti nuo žmogaus, lokiai gali pasislėpti už medžio ar už akmens.

Lietuvoje lokys įtrauktas į Raudonąją knygą – nors jau daugiau kaip pusantro šimto metų nėra gauta žinių apie pastoviai Lietuvos miškuose gyvenančius lokius. Tačiau kartas nuo karto trumpam užklysta iš Latvijos ir Baltarusijos plačiųjų miškų.

Lietuvos gamtininkas Tadas Ivanauskas nurodo, kad paskutinis lokys Lietuvoje nušautas 1883 m.

Rudieji lokiai kaip ir žmonės, miške mėgsta naudotis išmintais takais arba keliais.

Tik trys gyvūnai turi mėlynus liežuvius: juodasis lokys, čau čau šunys ir mėlynaliežuvis driežas.5 – 4.5 metro).

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!