Patiko? Pasidalinkite!

Kas penkta mirtis pasaulyje yra susijusi su mityba, rašo IndependentVietoj vaisių ir daržovių, žmonės valgo greitą maistą, kuriame yra didelis riebalų ir druskos kiekis, taip pat saldieji gėrimai, kurie veda prie širdies ligų, vėžio ir diabeto, paaiškina britų leidinys.

Vakaruose žmonės dažniau miršta dėl netinkamos mitybos, o ne nuo rūkymo ir aukšto kraujospūdžio. Tai patvirtina tyrimo rezultatai.

Kas penkta mirtis pasaulyje yra dėl nesveikų maisto produktų, kuriuose yra daug riebalų ir druskos. Šis gyvenimo būdas sukelia širdies ligas, vėžį ir diabetą.

Junk food ads could be banned before watershed

Vietoj vaisių ir daržovių žmonės mėgsta mėsą ir greitą maistą, paaiškina britų leidinys. 2017 m. 11 mln. žmonių mirė dėl prastos mitybos (22% visų mirčių). 

Palyginimui, nuo rūkomo tabako, žuvo aštuoni milijonai žmonių, o nuo aukštas kraujo spaudimo – šiek tiek daugiau nei 10 mln.

Analizė parodė, kad daugiau kaip pusė mirčių, susijusių su netinkama mityba, atsirado dėl nesmulkintų grūdų ir maistinių skaidulų trūkumo, taip pat natrio, esančio druskoje, pertekliaus. Likusią dalį sukelia raudonos ir perdirbtos mėsos, gėrimai- kurių sudėtyje yra daug cukraus. Taip pat maisto produktai, kuriuose yra daug riebalų.

Parengė BV


Patiko? Pasidalinkite!