Patiko? Pasidalinkite!

2009 metais Seimui  nusprendus dvejiems metams apkarpyti senatvės ir kitas pensijas, premjeras konservatorius Andrius Kubilius teigė, kad Lietuvos pensininkai vis tiek gyvens geriau nei 2008 metų pradžioje.

Konservatorių Vyriausybės sprendimu, sumažintos pensijos ir kitos socialinės išmokos, o dirbantiems pensininkams pensijos sumažintos papildomai. Konstitucinis Teismas pripažino, kad tai padaryta pažeidžiant Konstituciją.

2018.09.26 Seimo komisijoje finansų krizės priežastims nustatyti paaiškėjo skandalingų dalykų, mat buvusi europarlamentarė  Margarita Starkevičiūtė pateikė itin griežtą liudijimą: Lietuva 2009 m. neėmė siūlomo milijardo eurų už 1,5 proc. be jokių sąlygų, o vietoj to skolinosi.

Kaip praneša 15min.lt, tuometė Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, anot M.Starkevičiūtės, klausė tik prezidentės Dalios Grybauskaitės nurodymų.

Lietuva turėjo galimybę itin pigiai atsidaryti kredito liniją šiam likvidumui kompensuoti, o už tokią paskolą Tarptautinis valiutų fondas taikytų vos 1,5-2 proc. palūkanas be jokių sąlygų. Vietoj to, anot jos, Lietuva kelis kartus brangiau skolinosi rinkoje, o iš to pelnėsi politikai.

Antra priemonė krizei suvaldyti, kuri buvo pritaikyta – išmokėti avansu ES struktūrinių fondų išmokas. 2011 m. duomenimis, galima suma buvo 8 mlrd. eurų, o Lietuva 2010 m. buvo įsisavinusi tik 4 mlrd. eurų. Reiškia 4 mlrd. eurų buvo laisvi. Buvo priimtas nutarimas leisti avansu mokėti tuos pinigus ir priimtas nutarimas sumažinti kofinansavimo reikalavimą iki 10 proc., o kai kur ir visai netaikyti“, – sakė M.Starkevičiūtė.

Apie Ingridos Šimonytės gerumą skaitykite čia.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!