Patiko? Pasidalinkite!

Juodaisiais pipirais galima gardinti beveik visus patiekalus. Ar žinojote, kad tai puiki gydomoji ir organizmą stiprinanti priemonė? Pipirai pasižymi stipriu antioksidantiniu poveikiu, padeda kovoti su infekcijomis, juose gausu skaidulų, vitamino C ir K, mangano

Piperinas, kuris yra juoduosiuose pipiruose, sugeba blokuoti SARS-CoV-2 koronaviruso dalių, atsakingų už dauginimąsi ir prasiskverbimą į žmogaus organizmą, veikimą. Tokią išvadą padarė mokslininkai iš Indijos technologijos instituto.

Mokslininkai ištyrė 30 prieskonių sąveiką su virusu ir, naudodami kompiuterinio modeliavimo metodą, nustatė, kad visi jie tam tikru laipsniu susijungia su baltymu S (padeda virusui prisijungti prie ląstelės-šeimininkės receptoriaus) ir pagrindine proteaze (atsakinga už viruso dauginimąsi), tačiau aktyviausiai elgiasi piperinas. Ši medžiaga yra atsakinga už aštrų juodųjų pipirų skonį ir aromatą.

Kaip praneša „Izvestija”, Rusijos mokslininkai mano, kad aprašytas mechanizmas gali veikti ne tik kompiuteriniame modelyje, bet ir realiame gyvenime. Tam reikės realių eksperimentų. Be to, ekspertai pažymėjo, kad pipirai gali pastiprinti imunitetą ir gali veikti kaip preparatas nuo peršalimo ar virusinės infekcijos.

„Daugeliu atžvilgių pipirų savybės siejamos ne su tiesiogine jame esančių junginių sąveika su viruso dalelėmis ir bakterijomis, bet su organizmo apsauginių savybių stimuliavimu”, — paaiškino Lobačevskio universiteto Biologijos ir biomedicinos instituto direktorė Marija Vedunova.

Mokslininkai priminė, kad esant virškinamojo trakto problemoms, hipertenzijai ir alergijoms, prieskoniai yra kenksmingi, todėl žmonėms, turintiems tokių problemų, geriau vartoti maisto papildus su juodaisiais pipirais.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!