Patiko? Pasidalinkite!

Šiemet rugsėjo 8 d. vyks papildomi Seimo rinkimai Gargždų vienmandatėje apygardoje. Šioje vienmandatėje apygardoje savo jėgas bandys į Lietuvos Respublikos Seimą, „Darbo partijos” kandidatas – Valdas Rimkus, kuris sutiko atsakyti į mano užduotus klausimus.

– Valdai, kas Jus privertė pasukti politikos keliu?

  • Noriu pats įsitikinti ar tikrai neįmanoma priimti įstatymų, kurie palengvintų gyvenimą žmonėms Lietuvoje ir pritrauktų investicijas tiek vietines, tiek iš užsienio ne tik prekybos centrų steigimui, bet ir gamyklų, fabrikų statyboms ir darbui. Nėra dar įstatyminio mechanizmo, leidžiančio apskusti Europos Tarybai Europos socialinės chartijos suteiktų žmogaus socialinių ir ekonominių teisių pažeidimus Lietuvoje.

– Kodėl pasirinkta Darbo partiją? 

– Kad ir kaip yra linčiuojama Darbo partija, jos veikla, bet aš tikiu pirmininko V. Uspaskicho žodžiais, kad galima atgaivinti mūsų pramonę, kad reikia pirmiausia užtikrinti pajamas, o tik po to dalinti biudžetą. Partijos tikslas ne užimti šiltas vietas seime, bet išjudinti seną sistemą, priversti ją dirbti žmonių naudai.

– Ar tikitės laimėti šiuos rinkimus?

– Kaip sakoma: „Blogas tas karys, kuris nesvajoja tapti generolu”. Taip. Noriu ir tikiuosi laimėti. Todėl labai reikalingas visų Klaipėdos raj. žmonių palaikymas. Pasinaudodamas proga, kviečiu visus Rugsėjo 8 dieną aktyviai dalyvauti rinkimuose į LS ir pareikšti savo valią. Būsiu dėkingas kiekvienam, kuris palaikys mane, dar visai naują veidą politikoje, todėl mažai pažįstamą. Jei turite man klausimų ar pasiūlymų, rašykite į facebooko paskyrą Valdas Rimkus, būtinai atsakysiu. Jei manote, kad mano kolegos, kiti kandidatai, atstovaus Jūsų interesams geriau, balsuokite už juos. Svarbiausia, nepatingėkite ateiti ir pareikšti savo valios. Ir būtinai bendraukime.

– Jei nelaimėsite ar tesite tolimesnę politiko karjerą?

Mano politinė veikla tik prasideda, todėl jei ir nelaimėčiau šių rinkimų į seimą, tikrai nepasitrauksiu iš politikos. Tęsiu savo darbą čia, Klaipėdoje. Galima sakyti, kad aš tik pirmokas politikoje, tad noriu pereiti visas klases. Su partija ieškosime bendraminčių tarp žmonių bei savivaldybėje. Tikiuosi, kad neatsisakys pagalbos ir seimo nariai, kurie atstovauja Klaipėdos kraštui.

– Kokias didžiausias bėdas matote Lietuvos politikoje?

Pati didžiausia bėda, kad dirbama ne žmonėms, o stambiajam verslui ir partijoms. Kol seimo narys nebus tiesiogiai atskaitingas savo rinkėjui (kad jį galėtų atšaukti patys rinkėjai, kai mano, kad blogai dirba), tol aukščiau visko bus šilta vieta. Labai aktuali nedarbo  ir socialinų garantijų tema. Patys pažeidžiamiausi pas mus – jaunos šeimos ir pensininkai. Kad galėtume jiems labiau padėti, turime surinkti kuo daugiau lėšų į biudžetą. Vadinasi, reikia, kad būtų sukurta kuo daugiau darbo vietų. Ir amžinos reformos. Dar nepriėmus įstatymo, jau ruošiami poįstatyminiai aktai. Tai jei mato, kad įstatymas neefektyvus, tai kam jį priimti? Nėra stabilumo. Kiekvienas naujai atėjęs pradeda savo reformą.

– Kaip žiūrite į tai, kad nukabinta Jono Noreikos atminimo lentą? 

Jei Jus domina mano nuomonė dėl paties fakto, kaip nukabinimas, tai man nėra žinoma, ar buvo tam teisėtas pagrindas. O jei Jums įdomi mano nuomonė apie patį Joną Noreiką, tai turiu pripažinti, kad negaliu šiai dienai atsakyti į jūsų klausimą. Mūsų šalies (kaip ir daugelio) istorija labai vingiuota. Kiekvienas laikotarpis turi ir turėjo savų didvyrių ir išdavikų. Bet tai –  mūsų istorija. Žmonės gyveno konkrečiu laikotarpiu, turėjo skirtingas nuomones. Po tiek metų sunku teisti ir ar verta. Vieni sako – išdavikas, kiti sako – didvyris. Prisipažinsiu, norint atsakyti sąžiningai, turėčiau išstudijuoti visą jo gyvenimą, susirasti žmones, kurie jį pažinojo. Tam neturiu laiko ir tai palikime istorikams. Bet matome, kad ir jie nesutaria. Tai gal jau laikas leisti mirusiems ilsėtis ramybėje, o patiems labiau domėtis šiandienos problemomis. Praeities pakeisti neįmanoma.

– Jūsų šeima gausi, ar nesunku auginti šiais laikais tiek daug vaikų?

Jei klausiate apie kasdieninį gyvenimą auginant keturis vaikus – tai ne, nesunku. Gyvenimas taip susiklostė, kad pirmoji mano santuoka iširo ir abu mano sūnūs Dovydas ir Dominykas  gyvena ir pas mamą, ir pas tėtį. Su mano sužadėtine Agne auginame sūnų Vakarį ir dukrytę Ugnę. Tai kai susirenka visa šeimyna, patikėkit, liūdėti nėra kada! Visas tas šurmulys, veiksmas, meilė atperka visus sunkumus.

– Kokioje Lietuvoje norėtumėte gyventi?

Kokioje Lietuvoje norėčiau gyventi?.. Tikrai laisvoje. Tikrai demokratiškoje. Tikrai teisingoje. Šalyje, kurioje būtų gerbiamas žmogus ir kurioje gera gyventi. Šalyje į kurią norisi kuo greičiau sugrįžti, jei esi išvykęs.

– Ačiū už pokalbį.

– Ačiū Jums, kad pakvietėte. Ir visiems gražios likusios vasaros!

Vaidas Žemaitis

 


Patiko? Pasidalinkite!