Patiko? Pasidalinkite!

Per tris elektroninio vizų režimo taikymo Sankt Peterburge ir Leningrado srityje mėnesius regioną aplankė daugiau nei 60 tūkstančių turistų. Apie tai pranešė Sankt Peterburgo turizmo plėtros komiteto spaudos tarnyba.

Pateiktų paraiškų skaičiaus lyderiai išlieka Estijos, Latvijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Suomijos piliečiai. Remiantis skaičiavimais, šių šalių gyventojai pateikė daugiau nei pusę visų prašymų.

Nuo sausio 1 dienos Pulkovo oro uoste bus panaikinti septintojo oro laisvės laipsnio apribojimai užsienio oro linijų skrydžiams į Sankt Peterburgą, taip pat ir Lietuvos vežėjams. Apie tai pranešė Rusijos transporto ministerijos spaudos tarnyba.

Nuimti apribojimai galios penkerius metus

„Įgyvendinant šią iniciatyvą bus galima sudaryti naujus maršrutus ir žymiai išplėsti skrydžių iš Pulkovo oro uosto geografiją“, — teigiama pranešime.

Pažymima, kad Europos oro linijų bendrovės „Wizz Air“, „Ryanair“, „EasyJet“, „Volotea“, „Air Baltic“, „Fly One“ ir kitos suinteresuotos skraidyti į septintą oro erdvės laisvės laipsnį 2020 metais iš 22 šalių. Šioms valstybėms priskiriamos Baltijos šalys, Didžioji Britanija, Vokietija ir kitos.

Elektroninės vizos į Leningrado ir Kaliningrado sritis

Vienkartinė viza į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį išduodama nemokamai ir galioja 30 dienų. Šis režimas nuo spalio 1 dienos galioja 53 šalių, įskaitant Baltijos valstybių, gyventojams.

Rusijoje užsienio piliečiai gali išbūti ne ilgiau kaip aštuonias dienas. Su šia viza jie turi teisę keliauti tik po Peterburgą ir Leningrado sritį.

Panašus režimas buvo įvestas Kaliningrado srityje. Dažniausiai paraiškas dokumentams gauti pateikia Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir Estijos gyventojai.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!