Patiko? Pasidalinkite!

Tikriausiai pastebėjote, kad reklama svetainėse yra pritaikyta jūsų interesams. Visa tai yra susijusi su tuo, kaip naudojate savo išmanųjį telefoną. Iš tikrųjų telefonas apie tave žino daug daugiau, nei tu galvoji 

Reklamavimui yra specialūs algoritmai, kurie rodo atitinkamus pasiūlymus tam tikrai žmonių kategorijai. Informacija apie jus formuojama paieškos užklausų, naršyklės istorijos, vietos ir socialinių tinklų dėka.

Paieškos užklausos

Pavyzdžiui, per Naujųjų metų atostogas nusprendėte užsisakyti dovanų internete. Suformuojate konkretaus produkto paieškos užklausą. Naršykite keliose svetainėse, tyrinėkite kainas. Po to gausite panašią reklamą puslapiuose, kuriuose naršote. Arba su reklama susijusiose parduotuvėse. Be to, jie formuoja jūsų interesus. Pavyzdžiui, jei ieškote žaislų vaikams, kelias dienas jus persekios vaikų prekių reklama.

Naršyklės istorija

Čia svarbų vaidmenį vaidina ne tik paieškos užklausos, bet ir jūsų atidaromos svetainės. Pavyzdžiui, jūs nuolat ieškote nuolaidų mėgstamiausioje drabužių parduotuvėje. Ši svetainė dažnai mirksi jūsų naršyklės istorijoje ir algoritmai daro išvadą, kad jus domina mada. 

Vieta

Norėdami patekti į nepažįstamą vietą, naudojame navigatorius, programas su žemėlapiais arba tiesiog ieškome vietos žemėlapyje. Bet kokiu atveju tai darome naudodamiesi telefonu. Tai fiksuoja reklamos algoritmai, kurie vėliau sumažina pasiūlymus į jūsų „standartinę“ vietą. Taip pat atsitinka, kad praeinate parduotuvę, o tada jie rodo jums pasiūlymus su panašiomis prekėmis. Taip yra dėl vietos.

Socialiniai tinklai

Dabar galite sužinoti daugiau informacijos asmens socialiniuose tinkluose nei pokalbyje. Ten galite pamatyti jo draugus, darbą, buvusią studijų vietą, taip pat puslapius apie pomėgius, kuriuos jis užsiprenumeravo. Socialiniai tinklai sudaro brangias sutartis su reklamos agentūromis ir suteikia joms visą informaciją, nurodytą jūsų puslapyje.

Sekimas

Tam tikros tarnybos, pagal telefoną gali nustatyti jūsų buvimo vietą. Visi jūsų pokalbiai yra įrašinėjami ir tam tikrą laiką saugomi (priklauso nuo šalies). Sekamas yra ne tik jūsų telefono numeris, bet ir telefono IMEI adresas ( jį patikrinti galite savo telefone suvedę *#06#). Todėl telefono kortelių keitimas gali būti visiškai beprasmis. Ir tai tik maža dalis informacijos apie Jūsų sekimą…

Vidas Balčiūnas


Patiko? Pasidalinkite!