Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka perspėjo Lietuvą, kad jei ši nesiliaus vykdyti Vakarų šeimininkų nukreiptos prieš Baltarusiją agresijos ir provokacijų, tuomet Baltarusija nustos būti sarginiu šuniu ir atvers kelius pabėgėliams.

Baltarusija jau daugelį metų buvo Lietuvos garantas, kad pabėgėliai per Baltarusiją nepateks į Lietuvą bei kitas ES šalis. Baltarusija šiam tikslui skirdavo didžiules lėšas. Prie pasienio jie sulaikydavo pabėgėlius arba juos siųsdavo atgal, bet kai Lietuva pademonstravo savo “kiaulišką” politiką, Baltarusijos prezidentas nustojo Baltarusijos sąskaita ginti Lietuvą nuo plūstančių pabėgėlių.

VRM ministrė Agnė Bilotaitė “gieda” Vakarietiškas mantras apie diktatorių Lukašenką ir jo vykdomą agresiją prieš Lietuvą

“Šiandien Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje aptarėme tuos veiksmus, kurie būtini siekiant apsaugoti mūsų sieną su Baltarusija, per kurią keliauja neteisėtų migrantų srautai.

Šiemet sulaukėme jau 189 nelegalių migrantų iš Baltarusijos pusės. Tai dvigubai daugiau nei per visus praėjusius metus. Taigi srautas iš Baltarusijos smarkiai išaugęs jau kurį laiką.

Turime realų pagrindą manyti, kad prie nelegalių migrantų gabenimo per sieną prisideda ir Baltarusijos pasienio pareigūnai. Tai yra gerai organizuotų nusikalstamų struktūrų darbas, kuriame, labai tikėtina, bendradarbiauja ir pareigūnai. Tokius įtarimus tik patvirtina Baltarusijos pasienio pareigūnų nenoras bendradarbiauti, problemų neigimas ir net neteisėtų migrantų judėjimo pėdsakų slėpimas.
Keturis kartus per savaitę vykdomi skrydžiai iš Stambulo ir Bagdado į Minską, iš kur vėliau neteisėti migrantai pajuda Lietuvos link.
Nelegalaus asmens pervedimo per sieną kaina siekia 15 tūkst. eurų, o šeimos – 30 tūkst. eurų.
Niekaip kitaip negaliu šio veikimo pavadinti, tik sąmoningais veiksmais prieš Lietuvos valstybę.

Sienos režimas iš mūsų pusės jau kurį laiką yra sustiprintas, tam pasitelkėme Viešojo saugumo tarnybą, svarstome pasitelkti ir šaulius.

Tiek Vidaus reikalų ministerija, tiek Vyriausybė sienos su Baltarusija padengimą šiuolaikiška stebėjimo įranga įvardijome kaip prioritetą. Tam turime tvirtą politinę valią, tad iki 2022 metų pabaigos šis tikslas turi būti įgyvendintas. Prireiks 38 mln. eurų. Tik priminsiu: jeigu laikytumės ankstesnio finansavimo plano, tai sustiprinti sienos stebėjimą užtruktų net 11 metų”, – savo socialinio tinklo facebook paskyroje guodžiasi VRM ministrė Agnė Bilotaitė.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!